Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3. juuni - 4. juuni 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

3.06 kell 13.24 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Koidu tänava maa-aluses garaažis kurdab teataja tugevat peavalu ja südame pekslemist. Kohale sõitnud kiirabitöötajate kaasaskantavad vingugaasiandurid andsid häiret ja kohale kutsuti päästjad. Lilleküla päästjad sõitsid kohale ja ventileerisid ruumid. Selgus, et helistaja oli garaažis kasutanud sisepõlemismootoriga survepesurit ning ruumi tekkis eluohtlik vingugaas. Kiirabi viis suurpuhastust teinud inimese haiglasse.
Harjumaa

3.06 kell 14.30 sai häirekeskus teate, et Kose vallas Lööra külas Ojasoo-Lööra teel põleb abihoone lahtise leegiga. Esimesena kohale jõudnud Kose päästjad nägid, et põleb PVC viilhall mõõtudega 15 x 30 meetrit. Tööd alustati mitmes töölõigus. Esimene tegeles kustutamisega ja hallist põlevmaterjali välja toomisega, teine kaitses kõrvalhooneid tule leviku eest ja kolmas tegeles vesivarustuse tagamisega. Sündmus lokaliseeriti kella 18.39ks ja likvideeriti kella 21.01ks. Tulekahjus hävis PVC hall ning selles olnud küttepuud ja tehnika. Kõrvalhoonetele tuli ei levinud. Päästetööde käigus vigastas üks päästja oma jalga ja kiirabi vaatas ta kohapeal üle. Tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

3.06 kell 14.58 teatati häirekeskusele, et Maardu linnas Kallasmaa tänava korteri aknast on näha suitsu. Muuga päästjad tõmbasid selga suitsusukeldusvarustuse ja sisenesid kohale jõudes suitsu täis korterisse. Köögis olnud väike põleng kustutati ja ruumid tuulutati. Arvatavasti sai tulekahju alguse korteri juhtmestiku elektrilisest rikkest. Keegi viga ei saanud. Korteris puudus suitsuandur.

3.06 kell 23.32 sõitsid päästjad Rae valda Soodevahe külla Betooni tänavale, kus tööstushoone territooriumil nähti tõusmas suitsu. Lasnamäe päästjad tegid kindlaks, et põleb mahajäetud veoauto. Veok kustutati kella 00.11ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. juunil kell 00.14 sõitsid päästjad Jõhvi linna Jaama tänava kortermajja, kus eaka naise kodus oli hakanud suitsuandur piiksuma. Päästjad tegid selgeks, et tuleohtu ei olnud ja andur piiksus, kuna patarei oli tühjaks saanud. Päästjad tegid selgitustööd ja naine lubas lasta sugulastel järgmisel päeval andurisse uus patarei panna.

3. juunil kell 12.48 märgati Alutaguse vallas Pagari külas tee ääres põlevat maastikku. Päästjate saabumise ajaks oli helistaja koos möödujatega suutnud jalgadega trampides kulupõlengu 100 ruutmeetril ära kustutada. Päästjad kontrollisid ala üle ja ohtu enam ei olnud.

3. juunil kell 11.30 tunti Sillamäe linnas Viru puiesteel kortermaja aknast tulemas toidukõrbemise lõhna ja piiksus suitsuandur. Päästjatel tuli siseneda korterisse akna kaudu ja kedagi kodus ei olnud, küll aga oli sisse jäänud pliit. Päästjad eemaldasid ohu ja tuulutasid toad.

Lääne-Virumaa

3. juunil kell 14.27 teatati, et Rakvere linnas Laial tänaval jalutab pardiema oma poegadega. Päästjad korjasid pardipere kokku ja viisid kiriku juurde tiiki.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

3. juunil kell 17.30 teatas 66aastane mees, et kukkus Räpina vallas Lihtensteini külas metsas rolleriga, vigastas jalga ja ei saa enam liikuda. Päästjad liikusid maastikusõiduk UTVga kannatanuni ja transportisid ta kiirabiautoni. Roller viidi mehe lähedal asuva kodu juurde.

4. juunil kell 6.43 käisid päästjad Kanepi vallas Varbuse külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Tartumaa

3. juunil kell 16.31 käisid päästjad Tartus Puiestee tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid tuleohutust ja aitasid vabastada teed liikluseks. Kiirabi toimetas ühe sõiduki juhi haiglasse tervisekontrolli.

Kella 20.01 ajal suitses Elvas Kase tänaval mahajäetud maja juures posti otsas elektrikilp. Päästjad kontrollisid ümbruse tuleohutust, rikke kõrvaldamiseks kutsuti kohale elektrikud.

Valgamaa

3. juunil kell 11.48 käisid päästjad Valga vallas Rebasemõisa külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid katusel autost välja viga saanud naise, kõrvaldasid süttimisohu ja vabastasid tee liikluseks.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

3. juunil kell 17.25 said päästjad teate, et Pärnu kesklinnas Laial tänaval ja Bussijaama ning Port Arturi kaubanduskeskuse ristmikul on rohke vihmasaju tõttu üleujutus. Kaevukaaned olid paigast nihkunud ning mõned autod veevangi jäänud. Päästjad võtsid vastu otsuse sulgeda Lai tänav liikluseks kuni vee taandumiseni ning politsei asus liiklust reguleerima. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 18.23. Vesi taandus peagi peale vihmasaju lõppu ning liiklus Pärnu kesklinnas taastus.

Läänemaa

4. juunil kell 02.47 teavitati häirekeskust tulekahjust Lääne-Nigula vallas Taebla alevikus Nurme tänaval. Põlema oli süttinud tootmishoone sulatusahju ventilaator, mida koha peal olnud inimesed asusid pulberkustutitega kohe summutama. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada ahju andurite või klappide rikkest. Päästjad likvideerisid tulekahju lõplikult kell 03.51.