Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11. juuni - 12. juuni 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

11.06 kell 14.20 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Hooldekodu tee kortermajas on tunda kärsahaisu. Kohale tõtanud Lasnamäe päästjad leidsid haisu tekitaja ühest 1. korruse korterist, kus oli toit kõrbema läinud. Korteris puudus suitsuandur. Tuba tuulutati. Päästjad viisid kohapeal läbi kodunõustamise ja paigaldasid lakke uue suitsuanduri.

11.06 kell 16.53 sõitsid päästjad Lasnamäele Peterburi tee kortermaja juurde, mille trepikoda oli suitsu täis. Kesklinna päästjad saabusid sündmuskohale ja nägid, et ühe korteri elanik oli töötavale pliidile kukutanud plastikkandiku, mis oli kärssama läinud ja ära sulanud. Kiirabi vaatas igaks juhuks elaniku üle ja temaga oli kõik korras. Ruumid ja trepikoda tuulutati. Korteris puudus töökorras suitsuandur ning päästjad paigaldasid lakke uue.

11.06 kell 20.53 sai häirekeskus teate töötavast suitsuandurist Põhja-Tallinnas Ankru tänaval. Kopli vabatahtlikud päästjad ajasid masinale hääled sisse ja sõitsid paar maja edasi olukorda kontrollima. Selgus, et ühes korteris oli toit kõrbema läinud, mis kustutati enne päästjate jõudmist.
11.06 kell 22.32 sõitsid päästjad Haaberstisse Paldiski maanteele, mille äärsest metsatukast nähti tõusmas palju suitsu. Lilleküla päästjad nägid, et metsa all tehti lõket. Lõke kustutati ning tegijatele loeti sõnad peale, et järgmine kord tasub lõket teha selleks ettenähtud kohas, mitte tihnikus.

Harjumaa

11.06 kell 12.38 said päästjad väljakutse Maardu linna Vana-Narva maanteel asuvasse tööstushoonesse, mille katusest nähti suitsu. Kutsele jõudnud Lasnamäe päästjad selgitasid välja, et tegu on tootmisprotsessi käigus eralduva suitsuga ning edasine oht puudus. Kell 20.26 oli päästjatel taas asja sama objekti juurde, kui märgati põlevat prügikonteinerit hoone vahetus läheduses. Muuga päästjad likvideerisid põleva prügikasti kella 20.45ks. Ilmselt visati konteinerisse miskit hõõguvat, mis lõpuks ülejäänud põlevmaterjali ja prahi süütas.

11.06 kell 13.26 teavitati häirekeskust, et Maardu linnas Pirnipuu puiesteel põletatakse ehitusprahti ja kilet ning piirkonnas levib vänge suits. Muuga päästjad sõitsid kohale ning palusid lõkketegijal lõkke kustutada, mida ta ka tegi. Inimesele selgitati, et lõkkes tohib põletada vaid puhast ehk immutamata puitu, pappi ja paberit. Kile põletamine on otsene looduse ja ümbruskonna reostamine. Tõsisemate rikkujatega tegelevad edasi inspektorid, kes saavad rikkujaid ka trahvida.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. juunil kell 19.59 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Pargitaguse tänavale, kus kustutasid mahajäetud maja keldris põlenud prügi.

Lääne-Virumaa

11. juunil kell 22.54 teatati suitsust ja töötavast suitsuandurist Viru-Nigula vallas Kunda linnas Mäe tänava kortermajas. Selgus, et ühes korteris ajas pliit suitsu sisse ja inimene oli toast ka väljunud. Päästjad kontrollisid pliidi üle ja tuulutasid ruumid, samuti viisid läbi kodunõustamise ja tegid selgitustööd, sest pliidi ümbruses oli palju põlevmaterjali.

11. juunil kell 20.49 kutsuti päästjad Rakvere valda Ubja külla, kus lapsel oli jäänud jalg rattaraami ja kodarate vahele kinni. Päästjad vabastasid jala ja kiirabi töötajad vaatasid lapse üle, haiglasse last ei viidud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

11. juunil kell 12.48 käisid päästjad Tartus Meisli tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad vabastasid tee liikluseks. Kahe kannatanu tervist kontrollis kiirabi kohapeal.

Kell 17.57 teatati, et Tartu vallas Lombi külas tekkis utiliseerimiseks mõeldud kemikaalide konteinerisse teisaldamisel keemiline reaktsioon ning tekkis suitsu. Päästjad katsid kemikaalid pinnasega ning oht ümbrusele taandus. Juhtunu kohta anti info edasi keskkonnaametile, kes omakorda inspektori kohale saatis.

Kell 19.50 teatati, et Tartus Soola tänava piirkonnas hüppas noor naisterahvas Emajõkke. Päästjate saabumise ajaks oli möödunud meesterahvas naise jõest välja aidanud, kuid ise lahkunud. Uppumisohus olnud naine jäi kiirabi hoole alla. Päästjad hoiatavad, et väljaspool ametlikke ja valvega ujumiskohti Emajõkke hüpates võib sattuda veealuste takistuste otsa või voolu meelevalda ning kui kohe abi ei saada, siis võib olukord lõppeda äärmiselt traagiliselt.

Viljandimaa

11. juunil kell 12.58 teatati, et Mulgi vallas Laatre külas on auto teelt välja sõitnud ja katusel. Päästjad sisenesid sõidukisse tagaluugi kaudu, vabastasid viga saanud naise turvavööst, paigaldasid kaelalahase, tõid teadvust kaotama hakanud naise kanderaamil välja ning andsid ta üle kiirabitöötajatele. Kiirabi viis kannatanu haiglasse. Avariiline auto aidati seejärel treilerile ja tee puhastati liikluseks.
Puidutööstust ähvardas tehnilisest rikkest alguse saanud tulekahju

12. juunil kell 4.55 teatati häirekeskusele, et Mulgi vallas Karksi külas tuleb puitbriketi tootmisega tegeleva puidutööstuse saepurupunkrist suitsu. Kohale rutanud päästjad leidsid tulekolded tootmishoones asuvast graanulipressist, hoone kõrval olevast punkrist ja katusel filtriruumi filtritest. Välijuht Sven Raua sõnul oli rohkem näha suitsu kui tuld. „Seadmete osi võeti töötajate abil lahti ning leiti väiksemaid tulekoldeid, mis veega läbi loputati,“ rääkis Raud. „Ilmselt tekkis tulekahju tehnilise rikke tõttu.“ Kustutustööd lõpetati kell 7.34.

Võrumaa

11. juunil kell 19.16 teatati, et Antsla linnas Põik tänaval juhtus kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu, kergemalt viga saanud mees ja naine said kiirabilt abi kohapeal.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

11. juunil kella 19.31 ajal süttis Märjamaa vallas Vaimõisa külas bussi elektrisüsteemi rikke tõttu relee, juhtmestik ja sisu polster. Bussijuht kustutas enamuse põlengust käsikustuti ja veepudeli abi. Päästjad otsisid üles viimased tulekolded ja kastsid need veega üle. Ühtlasi eemaldati edasise tuleohutuse tagamiseks akult juhtmed. Tegemist oli Läti bussiga, juht kutsus abi kohale oma ettevõtte remondiüksuse kaudu. Reisijaid bussis ei olnud.

Läänemaa

12. juunil kella 8.54 ajal teatati, et Lääne-Nigula vallas Linnamäe külas tuleb koolihoone keldrikorruselt suitsu. Selgus, et süttinud oli kodunduse klassi köögi-töötasapind, mille päästjad kustutasid. Põlengu põhjust seostatakse esialgu valesse kohta pandud elektripliidiga.