Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4. juuni - 5. juuni 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

4.06 kell 13.06 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Laial tänaval tatsab ringi part koos kuue pardipojaga. Lilleküla päästjad püüdsid pardipere kinni ning linnud viidi lähedal asuvasse tiiki.

4.06 kell 23.42 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Nunne tänaval oli Snelli tiiki kukkunud inimene. Kukkunul ulatusid küll jalad põhja, kuid järsu kallaku tõttu ei suutnud ta omal jõul veest välja saada. Appi tõttasid Pirita ja Lilleküla päästjad, kellest esimesed tõmbasid selga kuivülikonnad ning tõid kannatanu pinnaltpäästelaua abil välja. Inimene anti kiirabi hoole alla.

Harjumaa

4.06 kell 19.22 laekus päästjatele teade, et Kuusalu vallas Viinistu külas Viinistu-Pärispea teel on kolm inimest lifti kinni jäänud. Loksa päästjad sõitsid kohale, taaskäivitasid lifti ja said inimesed sealt kenasti välja.

4.06 kell 20.38 sõitsid päästjad Jõelähtme valda Liivamäe külla Küüni teele, kust oli laekunud teade suitsust paar päeva tagasi põlenud mahajäetud maja rusudest. Muuga päästjad kustutasid väikese tulekolde kella 21.24ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. juunil kell 23.54 teatati suitsu lõhnast Sillamäe linnas J.Gagarini tänava kortermajas. Päästjad tegid kindlaks, et korteris oli toit kõrbema läinud, sest elanik oli magama jäänud. Päästjate saabumise ajal korterit juba tuulutati. Korteris oli töökorras suitsuandur.

4. juunil kell 17.8 käisid päästjad Narva linnas Fama kaubanduskeskuse juures kustutamas põlevat puud.

4. juunil kell 10.39 teatati Narva-Jõesuu linna Sõtke külas põlengust metsaraiesmikul. Põles ligi 1000 ruutmeetrisel alal ja tuli liikus metsa poole. Ligipääs alale oli keeruline ja vesi tuli kohale vedada paakautodega. Kella 16.08ks saadi tule levikule piir pandud ja 22.07ks põleng kustutati. Täna hommikul avastasid päästjad kohapeal mõned tulekolded ja asusid neid kustutama.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. juunil kella 18.17 ajal süttis Jõgeva vallas Vaimastvere külas Endla turbatootmisalal elektririkkest linttraktori akukast, kust tuli levis veidi ka traktori tagaosale ning kabiini. Päästjad kustutasid tulekahju ja kastsid tuleohutuse tagamiseks veega üle traktorit ümbritseva turba.

Tartumaa

4. juunil kell 17.32 teatati, et Tartus Anne tänaval on kortermaja seitsmenda korruse kinniehitatud rõdu aknast näha suitsupahvakuid. Päästjad sisenesid metalluksega korterisse ketaslõikuri abil ning leidsid rõdult põleva lillepoti. Tulekahju kustutati enne selle suuremat levikut. Lillepotist leiti suitsukonisid, mis tõenäoliselt tulekahju põhjustasid.

Kell 18.02 teatati väikse liinibussi ja sõiduauto kokkupõrkest Tartus Maisi tänaval, mille tagajärjel kaks inimest sai viga. Kannatanutele andis kiirabi kohapeal esmaabi, päästjad katsid sõidukist välja voolanud vedelikud absorbentainega.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

5. juunil kell 05.08 sõitsid päästjad Tarbja külla, kust märgati musta suitsusammast tõusmas. Päästjad leidsid Jõe tänava otsast kaks prügilõket, mis juba küll üsna ära põlenud olid, kuid mille päästjad lõplikult ära kustutasid.