Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12. juuni - 13. juuni 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

12.06 kell 08.49 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Lagedi tee ääres 110 km/h alas on pardipere piirde ja tee vahel lõksus. Lasnamäe päästjad sõitsid kohale, korjasid tibud kokku ning viisid linnud ohutult loodusesse.

12.06 kell 21.36 teavitati häirekeskust, et Haaberstis Õismäe tee kortermaja ees on maas suur õliloik. Lilleküla päästjad katsid 3 x 15 meetrise õlireostuse absorbendiga ja teavitasid tänavapuhastust.

12.06 kell 22.53 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Kungla tänavale on langenud suur puu ja sulgenud mõlemad sõidusuunad. Samuti oli puu osaliselt langenud pargitud sõiduautole. Kesklinna päästjad eemaldasid puu mootorsaega.

Harjumaa

Möödunud ööpäeval Harjumaal suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

12. juunil kell 14.50 teatati, et Elva vallas Käärdi alevikus sõitis auto vastu betoonposti ja inimene sai viga. Päästjate saabudes selgus, et post oli purunenud ja maha kukkunud elektriliinid. Päästjatel õnnetus viga saanud 66aastane mees autost kätte saada ja kiirabile üle anda. Seejärel valvati elektrikute tulekuni voolu alla olevate liinide ümbruses moodustatud ja ohulindiga piiratud ala.

Kell 17.13 käisid päästjad Tartus Turu tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akudelt klemmid. Kiirabi andis ühele kolmest õnnetuses osalenud inimesest ühele esmaabi kohapeal. Hiljem vabastati tee liikluseks.

Võrumaa

12. juunil kell 16.30 teatati, et Väimela alevikus sattus reisibuss tagurdades tagumiste ratastega kraavi ja jäi kinni. Selle tagajärjel seiskus maanteel liiklus. Orava vabatahtlike rasketehnika abil saadi buss kell 18.21 liikuma.
Süttinud kortermajast pääses elanik eluga

12. juunil kell 18.06 teatati, et Antslas Veski tänaval tuleb majast suitsu ja kuulda praksumist. Hoones hakkas tööle suitsuanduri häire. Päästjate saabumise ajaks oli majast välja saanud põletushaavadega elanik, kes haiglasse viidi. Maja katusest ja ühe korteri aknast ulatusid leegid juba välja, korterite kontrollimisel päästjad rohkem inimesi ei leidnud. Tuli oli lahti läinud kahekorruselise kortermaja teise korruse korterist ja sealt levinud katuse alla. Tulekahju kustutamiseks avati hoone konstruktsioone, kustutustööd lõpetati kell 23.08. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

12. juunil kella 9.43 ajal süttis Haapsalus Tamme tänaval kortermaja püstaku renoveerimistööde käigus ketaslõikuriga tehtud tööst korrustevahelises torude läbiviigus vill. Töötaja oli hetkeks lahkunud ja tulekahju avastas elanik, kelle kööki suitsu hakkas imbuma. Päästjad kustutasid põlengu käsikustutiga. Päästjad hoiatavad, et töötegija peab tagama tuleohutuse ning vajadusel järgima tuletöödele esitatud tuleohutusnõudeid.

Kell 18.37 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Hara külas eemaldamas teelt murdunud ja ühe sõidusuuna sulgenud puud.