Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7. juuni - 10. juuni 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

7.06 kell 09.40 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Betooni tänava jäätmejaamas on toimunud plahvatus. Mööda sõitnud teataja oli viivuks näinud ka leeke. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 09.44. Selgus, et metallipurustisse oli sattunud väike balloon, mis oli purustamise käigus lõhkenud. Päästjad kontrollisid pressi termokaameraga üle. Suitsu ega põlemist näha polnud ning päästjad olid sündmuselt vabad.

7.06 kell 23.55 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Kivila tänava kortermaja 7. korruse aknast nähakse suitsu. Lasnamäe päästjad said kohale jõudes korterisse sisse ja leidsid, et toit oli põhja kõrbenud. Tuba tuulutati ja kiirabi vaatas igaks juhuks korteri elaniku kohapeal üle.

9.06 kell 13.43 said päästjad kutse Kesklinna Endla tänavale, kus oli toimunud kahe auto kokkupõrge. Päästjad likvideerisid masinailt süttimisohu ning kiirabi vaatas kohapeal ühe autos viibinud isiku üle.

Harjumaa

8.06 kell 22.01 sõitsid päästjad Rae valda Järvekülla Aruhansu teele, kus nähti põlengut mahajäetud laudahoones. Helistaja oli hoones näinud poistekampa, kes teataja lähenedes punuma pistsid. Jüri päästjad nägid kohapeal, et põlema oli pandud lauda aknaraam, mis kiirelt kustutati.

9.06 kell 10.36 sai häirekeskus teate põlevast saunamajast Jõelähtme vallas Neeme külas Ihasalu teel. Väljakutsele reageerisid Muuga ja Kehra kutselised koos Neeme vabatahtlikega. Teataja proovis ise aiavoolikuga leeke summutada, kuid tema jõud ei käinud sellest üle. Esimesed päästjad nägid, et põleb sauna põrand. Käiku lasti lammutusriistad tulekollete leidmiseks. Tulekahju kustutati lõplikult kella 12.11ks, keegi kannatada ei saanud.

9.06 kell 14.16 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Vintse külas Vihterpalu tee ääres on elektriliin maha kukkunud ja pillub sädemeid. Liini ligidal oli parasjagu suur hulk inimesi. Väljakutsele reageerisid Nõva päästjad, kes teavitasid juhtunust ka elektrikke. Kohale jõudes piirati särtsuv liin ohulindiga ning elektrikud eemaldasid liinist voolu. Päästjate jaoks oli sellega sündmus lõppenud.

9.06 kell 14.58 sõitsid päästjad Saue valda Metsanurga külla Tallinn-Pärnu teele, mille äärest metsast nähti tõusma suitsu. Saue vabatahtlikud nägid, et metsas oli kaks järelevalveta lõket, mis kella 15.53ks kustutati.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. juunil kell 7.48 tuli häirekeskusese teade, et Narva-Jõesuu linna Sinimäe külas Uue tänava kortermajas tuleb alumise korruse aknast suitsu. Teatajal paluti korterist väljuda. Kohale jõudnud päästjad leidsid eest korteri, kus voodi peal põles tekk, lahtist leeki ei olnud, kuid toad olid suitsu täis. Korterist toodi välja üks inimene, kelle tervist kontrollisid kiirabi töötajad, kuid hospitaliseerimist ta ei vajanud. Päästjad likvideerisid tuleohu, tuulutasid tube ja trepikoda. Kontrolliti üle ka teised maja korterid, ühe korteri elaniku tervist kontrollisid kiirabi töötajad. Korteris oli suitsuandur, kuid selles puudus patarei. Päästjad määrasid elanikule hooletu suitsetamise eest lühimenetlusega trahvi.

9. juunil kell 15.31 teatati häirekeskusesse gaasilõhnast Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Pärna tänava kortermajas. Päästjad gaasileket ei tuvastanud.

9. juunil kell 15.00 käisid päästjad Jõhvi linnas Tiigi tänaval eemaldamas teele langenud puud.

8. juunil kell 20.15 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Hundinurga külla, kus oli juhtunud liiklusõnnetus kahe sõiduauto vahel. Päästjad katsid lekkinud vedelikud absorbendiga ja tagasid sündmuskohal Tallinn-Narva maanteel ohutuse.

8. juunil kell 9.43 kutsuti päästjad Toila valda Konju külla, kus Tallinn-Narva maanteel oli toimunud avarii kahe sõiduauto vahel. Päästjad likvideerisid süttimisohu, lekkeid ei tuvastanud, maanteel tagati ohutus ja autod aidati kraavist välja tõmmata.

7. juunil kell 12.36 tuli teade, et Narva linnas Rahu tänava kortermaja ühest aknast tuleb paksu suitsu. Päästjad selgitasid välja, et korteris oli läinud pliidil toit kõrbema. Kuna korteris puudus suitsuandur, määrati korteriomanikule lühimenetlusega trahv.

Lääne-Virumaa

9. juunil kell 17.56 oli sõiduauto sõitnud Rakvere linnas Silla tänaval otsa lahtisele kaevuluugile ja jäänud sinna kinni. Auto mootor sai kahjustusi ja autost lekkis õli. Auto tõmmati kaevuluugi pealt ära.

8. juunil kell 2.44 sõitsid päästjad Rakvere linnas Saue tänavale, kus teataja sõnul põles garaažide juures sõiduauto. Kella 3.23ks oli põleng kustutatud ja hoitud ära tule levik garaažidele. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

8. juunil kell 2.18 tuli päästjatele väljakutse Haljala valda Koljaku külla, kus oli toimunud avarii kahe sõiduauto vahel. Päästjad kasutasid hüdraulilisi vahendeid, et aidata kannatanud autost välja. Kannatanud viis kiirabi haiglasse, päästjad puhastasid sõidutee.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

7. juunil kell 12.23 käisid päästjad Põlvas Lao tn parklas likvideerimas prügiauto hüdrovooliku purunemisel teele sattunud õlireostust.

Tartumaa

7. juunil kell 14.34 lekkis Tartus Kroonuaia tn ohtlike jäätmete veoki furgoonis olevast mahutist teele naftasaadusi. Päästjad katsid furgoonis olevate mahutite ümbruse absorbentainega, sõiduki omanikettevõte korraldas reostuse täieliku likvideerimise.

Kell 22.39 käisid päästjad Nõo vallas Luke külas eemaldamas teelt murdunud puud.

8. juunil kella 19.30 ajal käisid päästjad Luunja alevikus Talli tn kustutamas prügilõket, kus põlesid kaltsud, vana mööbel ja ehitusjäätmed. Enne päästjaid kustutasid elanikud keskkonda reostavat lõket aiavoolikuga. Kohal olnute väitel olevat prügi süttinud äravisatud suitsukonidest.

9. juunil kell 1.03 käisid päästjad Tartus Pihlaka tänaval kustutamas kuurist ja majast paari meetri kaugusele tehtud lõket, mis hooneid ohustas.
Kella 16.06 ajal käisid päästjad Elva vallas Valguta külas kaubikuga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja eemaldasid sõiduki kapotilt murdunud puu. Juhi tervist kontrollinud kiirabi tõsisemaid vigastusi ei tuvastanud.

Valgamaa

9. juunil kell 22.21 teatas Puka alevikus Ääre tn oma 85aastast tädi külastama tulnud sugulane, et ei saa korterisse sisse ning kuuleb imelikke hääli. Päästjad sisenesid korterisse rõduakna kaudu ning leidsid kukkunud ja abitu naise põrandalt. Patisent pandi vaakumlahasesse ja transporditi kiirabiautosse.

Viljandimaa

7. juunil kell 12-08 teatati, et Viljandis Tallinna mnt lukustusid auto uksed, kuid võtmed koos aastase väikelapsega jäid autosse. Päästjad olid valmisolekus uksi lapse päästmiseks lahti lõhkuma. Õnneks seda vaja ei läinud, sest lapsele näidati läbi akna multifilme ning ta püsis kuni varuvõtmete toomiseni rahulik. Viimastel nädalatel on päästjad kokku puutunud mitme juhtumiga, kus lukustunud uste tõttu jääb autosse lõksu laps või loom. Päästjad juhivad tungivalt tähelepanu, et väikelapsi või loomi autodesse üksi jätta ei tohi. Kuumema ilmaga võib see ohtlikuks saada nende elule.

Võrumaa

8. juunil kell 22.05 käisid päästjad Vastseliina alevikus Pätisilla teel sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Ühtlasi märgistati purunenud tänavalgustuse juhtmed ja edastati info elektrikutele.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

7. juunil kell 20.43 sai häirekeskus teate, et Järva maakonnas, Paide linnas, Roosna-Alliku alevikus tuleb kortermajast suitsu. Selgus, et ühes korteris oli põlema on läinud akupank ja osa elektrijuhtmeid. Viidi läbi kustutustööd, inimeste elud ohus ei olnud. Kutsuti kohale ka politsei, sest toast leiti kaks suurt pudelit tundmatu vedelikuga. Politsei vaatas need üle ja ohtu ei näinud.

Raplamaa

7. juunil kell 00.03 teatati, et Rapla maakonnas, Kehtna vallas, Sooaluste külas põleb kahekorruseline elumaja. Hoone oli lausleekides ja siseneda polnud võimalik. Elumaja lähedal oli saun ja haagissuvila, kus inimesi ei olnud. Ühendust võeti ka maja omanikuga, kes kinnitas, et hoones inimesi olla ei tohiks. Tulekahju sai lokaliseeritud ja elektrikud ühendasid maja küljest lahti kaabli. Suudeti ära hoida kõrvalhoone põleng ja haagissuvila jäi kahjustamata.