Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5. juuni - 6. juuni 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

Põhja-Tallinnas Nõlva tänaval plahvatas kütusemahuti
5.06 kell 12.36 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinnas Nõlva tänaval on toimunud plahvatus. Esimesena kohale jõudnud päästjad nägid, et plahvatanud oli mahuti katus, kus hoiustati raskekütteõli ehk laevakütust. Mahuti katusest nähti suitsu ja ka leeke. Päästeamet reageeris kõrgeima väljasõiduastme järgi. Päästjate kiire reageerimine hoidis ära suurema kahju ning sündmus likvideeriti kella 15.26ks.

Esimesed päästjad olid kohal kuue minutiga. Vesivarustus moodustati kohapeal merest ning kustutamiseks kasutati ka vahuainet põlengu summutamiseks. Kustutustöödes kasutati tõstukautot, et ülevalt poolt mahuti katusele ligi pääseda. Kokku osales sündmusel rohkem kui 20 ühikut tehnikat ning seitsme kutselise ja viie vabatahtliku päästekomando meeskonnad.

Sündmuse käigus sai kannatada üks ettevõtte tööline, kes plahvatuse käigus mahuti katusel viibis. Suure tõenäosusega sai tulekahju alguse mahuti katusel tehtud tuletöödest, mis süütasid mahutis olnud kütuseaurud. Õnneks polnud mahuti tol hetkel täis, kuid selles oli siiski umbes 10 tonni raskekütteõli ehk laevakütust. Mahuti suurem hävinemine suudeti päästjate kiire reageerimisega ära hoida. Detailid täpse tekkepõhjuse osas selguvad edasise menetluse käigus.

Päästetööde ajaks suleti liiklus Nõlva tänaval ning kohalikele elanikele saadeti välja EE-ALARM sõnum, milles paluti sulgeda aknad ja püsida siseruumides. Tulekahju ning ka sündmus likvideeriti kella 15.26ks.

5.06 kell 15.08 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Narva maanteel on kortermaja lifti kinni jäänud kaheksa inimest. Lift oli kinni teise ja kolmanda korruse vahel. Nõmme päästjad sõitsid kohale ning avasid liftiukse jõuga. Keegi viga ei saanud.

Harjumaa

5.06 kell 18.59 reageerisid päästjad väljakutsele Viimsi vallas Laiakülas Lilleoru teel, kust oli tulnud teade kaubanduskeskuses põlevast nõudepesumasinast. Poe personal alustas inimeste evakueerimisega. Esimesed päästjad nägid kohapeal, et põlemist enam polnud, kuid tunda oli kärsahaisu. Päästjad kontrollisid põlengukoha termokaameraga üle ning edasine oht puudus. Selgus, et nõudepesumasina küttekeha peale oli sattunud mingisugune plastikust ese, mis oli süttinud. Objekti esindaja jäi masina rikkega edasi tegelema, päästjad taastasid keskuse ATS-seadme.
5.06 kell 21.19 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Kurna külas Tallinn-Tartu maanteel oli toimunud kahe autoga liiklusõnnetus. Inimesed said omal jõul autodest välja. Päästjate tööks jäi eemaldada masinatelt süttimisoht, katta lekkinud vedelikud absorbendiga ning puhastada sõidutee liiklusele. Kiirabi vaatas õnnetuses osalenud kohapeal üle.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. juunil kell 21.39 sõitsid päästjad Narva linnas Mõisa tänavale, kus kustutasid ühiselamu taga 10 ruutmeetrisel alal põleva oksahunniku ja kulu.

5. juunil kell 20.57 tuli päästjatele väljakutse Jõhvi linna Narva maanteele, kus vanem naine kurtis, et eelmisest päevast piiksub toas andur, ta ei saa seda ise laest alla võtta ja ei ole kedagi, kes teda aitaks. Kohapeal selgus, et vingugaasianduri patareid on tühjad. Päästjad võtsid anduri alla ja naine lubas järgmisel päeval osta uue patarei ning lasta andur lakke tagasi panna.

5. juunil kell 19.38 teatati töötavast suitsuandurist ja suitsulõhnast Narva linnas Madise tänava kortermajas. Ühes korteris oli toit pliidil kõrbema läinud. Oht likvideeriti ja toad tuulutati.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

5. juunil kell 19.31 teatati, et Põltsamaal marja tänaval on kass, kelle käpp on jahiraudade vahel. Päästjad vabastasid looma käpa taldraudade vahelt ning temaga edasi tegelemiseks võeti ühendust loomade varjupaiga töötajatega.
6. juunil kell 7.15 süütas äikselöök Jõgeva vallas Vaidavere külas puu, mis kustutustöödeks maha tuli võtta. Päästjad tükeldasid puu ning kustutasid selle sisemuse.

Põlvamaa

5. juunil kell 23.48 teatati, et Räpina vallas Naha külas tuleb metsast suitsu. Päästjad määrasid drooni abil põlengukoha, kuid kustutustööd lükati hommikusse. Praegu on päästjad sündmuskohal, et ligi 0,5 hektarilisel turbasel põlengualal asuvaid tulekoldeid otsida ning kustutada. Põlengualal tehnikaga liikuda ei saa, kuid kustutustöid toetab alanud vihmasadu.

Valgamaa

5. juunil kell 12.33 käisid päästjad Valgas Kungla tänaval kustutamas põõsastealust pinnast, mis põles 4 ruutmeetri ulatuses.

Viljandimaa

5. juunil kell 17.44 teatati, et Mulgi vallas Pöögle külas süttis traktor. Päästjate saabumise ajaks oli omanik leegid pulberkustutiga summutanud. Päästjad kustutasid traktori põhjaaluse tulekahju veejoaga lõplikult. Ilmselt oli põleng süttinud rattalaagri rike tagajärjel.
Pikendusjuhtme rikkest süttinud tulekahju ähvardas elusid

5. juunil kella 22.22 ajal süttis Viljandi vallas Tinnikuru külas elumaja toas külmik. Tublilt tegutsenud perenaine saatis majas olnud kaks last koos lemmikloomadega välja ning asus põlengut aiavoolikuga kustutama. Päästjad viisid suitseva külmiku õue, kontrollisid ruumide tuleohutust ning tuulutasid toad. Põlengus sai kahjustusi külmkapp ja veidi palkseina. Päästjad avastasid läbipõlenud pikendusjuhtme, mille rikkest tulekahju võis alguse saada. Õnneks oli pere veel üleval, perenaine avastas tulekahju enne selle laiemat levikut viimasel hetkel ning asus õigesti tegutsema. Tuleohutuse kontrollimisel selgus kahjuks, et ruumide laest puudus suitsuandur, mis ka öisel ajal oleks tulekahjust märku andnud. Uhiuus suitsuandur tuli aga lagedale sahtlist ning päästjad aitasid selle kohe lakke kinnitada. Päästjad juhivad tähelepanu, et tulekahjul päästab elu ainult nõuetekohaselt lakke paigaldatud töökorras suitsandur!

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

5. juunil kell 13.25 said päästjad teate, et Pärnus Niidu tänava kolmekordse maja ühes korteris on tulekahju. Teataja sõnul tuli teise korruse aknast ja rõdult musta suitsu. Päästjate hinnangul sai tulekahju alguse teise korruse korteris asuvast külmkapist, kust põleng levis edasi köögikappidesse. Korteris kedagi kodus ei olnud. Suits levis läbi kortermaja kõikidele korrustele ja pööningulegi. Viie minutiga kohale jõudnud päästjad asusid samaaegselt tulekahju kustutamisele kontrollima ning evakueerima maja elanikke. Kolm kodus olnud inimest toodi majast välja mööda treppe, ühe kolmanda korruse elaniku evakueerisid päästjad korvtõstuki abil. Päästjad lokaliseerisid põlengu kell 13.45 ning edasi tegeleti maja kontrollimise ning ventileerimisega. Tulekahju likvideeriti kell 14.11. Elektrist tulenevate tulekahjude ennetamiseks tuleks pädeval spetsialistil perioodiliselt lasta kontrollida hoone elektrisüsteemide seisukorda ning elektrisüsteemi peab kaitsma toimiv kaitseaparatuur. Täiendavaks kaitseks elektri- ja tuleohu vastu tuleks paigaldada rikkevoolukaitselüliti ning jälgida, et elektriseadmeid ja -juhtmeid üle ei koormataks. Kindlasti ei tohi kasutada kahjustusega elektriseadmeid. Juhul, kui juhtub elektriõnnetus, tuleks kiiremas korras lülitada vool välja ja helistada häirekeskusesse 112.