Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. mai - 3. juuni 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

1.06 kell 15.01 said päästjad teate, et Nõmmel Pargi tänava elumajas on orav tuulutusasendis akna kaudu teataja magamistuppa sattunud. Koheva sabaga sissetungija oli end riidekappi üles seadnud ja keeldus lahkumast. Appi kutsuti Nõmme päästjad, kes suunasid pähklipureja tagasi loodusesse.

Harjumaa

31.05 kell 14.05 käisid Aegviidu päästjad kustutamas tulekoldeid Anija vallas Aegviidu alevis Telliskivi tänaval põlenud tööstushoone rusudes. Lammutustööde käigus välja tulnud tulekolded likvideeriti.

31.05 kell 15.54 teavitati häirekeskust, et Lääne-Harju vallas Änglema külas Vihterpalu metskonnas näeb teataja metsas suitsu. Nõva päästjad läksid olukorda kontrollima ning leidsid, et põleb väike kogus metsa. Põleng likvideeriti kella 18.05ks. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse pikselöögist.

31.05 kell 16.04 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Ruila külas Ruila-Laitse teel olevasse elumajja on äike sisse löönud. Selle tulemusel purunesid laelambid ning omanik tundis toas kärsahaisu. Leeki näha polnud, kuid ohutuse huvides kutsuti kohale päästjad. Keila päästjad tõttasid kohale ning leidsid termokaameraga laes mõned kuumad kohad. Omaniku loal tehti lakke mõned kontrollavamised, et kontrollida ega vahelaes pole põlemist. Õnneks põlemist polnud ning päästjad olid sündmuselt vabad.

31.05 kell 16.31 sõitsid päästjad Anija valda Mustjõe külla Aegviidu metskonda, kus nähti metsa vahel suitsu ja leeke. Esimesena olid kohal Kose päästjad, kes nägid, et põleb juba suures koguses metsaalust. Väljakutsele reageeris suur hulk päästeressurssi: kustutamas käisid kaheksa kutselise ja kahe vabatahtliku komando meeskonnad. Metsapõlengu kustutamiseks kasutati maastikusõidukeid ning põleng ümbritseti voolikuliiniga. Kui põlemisala piiratud, töötati joatorudega väljast sissepoole tulekollete loputamiseks. Kella 22.01ks tulekahju likvideeriti. Kokku põles umbes 1,1 hektarit metsamaad. Kehra päästjad koos ATV-ga käisid järgmisel päeval järelkontrolli tegemas, mille käigus kustutati mõned leitud tulekolded.

31.05 kell 22.31 said päästjad kutse Harku valda Tiskre külla Lille teele, kust nähti tõusmas paksu musta suitsu. Väljakutsele reageerisid Nõmme, Kesklinna ja Lilleküla päästjad, kes nägid sündmuskohal põlema vana ehitussoojakut. Tööle hakkas üks suitsusukelduspaar ning veejoad soojaku kustutamiseks. Tulekahju kustutati kella 00.30ks. Keegi kannatada ei saanud.

1.06 kell 00.59 reageerisid päästjad liiklusõnnetusele Saue vallas Kaasiku külas Hingu teel. Sõiduauto koos kahe reisijaga oli sõitnud teelt välja vastu puud. Häirekeskusele teataja andis teada, et üks inimene sai autost välja, kuid teine oli masinas kinni. Keila päästjad tõttasid kohale ja lasid käiku hüdraulilised töövahendid kannatanu välja lõikamiseks. Patsient anti üle kiirabi hoole alla. Masinalt likvideeriti süttimisoht ning sündmus anti üle politseile.

1.06 kell 15.50 teavitati häirekeskust, et Kiili vallas Sookaera külas Sookaera-Nõmme teel oli välk löönud kahekordsesse elumajja. Selle tagajärjel oli tuba suitsu täis, kuid leeki näha polnud. Kohila kutselised ja Saku vabatahtlikud kontrollisid maja üle. Suitsu oli tulnud lühisesse läinud pistikupesast. Juhtmestik kontrolliti üle ning edasine oht puudus.

2.06 kell 05.32 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Liivamäe külas Küüni teel põleb mahajäetud elumaja. Päästjate kohale jõudes selgus, et põleb mahajäetud maja 2. korrus lahtise leegiga. Majja sisenes suitsusukelduspaar ning teine lüli kustutas tulekahju katuselt. Katusel töötav lõik toodi sealt üsna pea alla, sest maja oli muutunud varisemisohtlikuks. Samuti toodi majast seest ära suitsusukeldujad. Kustutati redelauto korvist ja väljastpoolt. Tulekahju lokaliseeriti kella 10.23ks ja likvideeriti kella 14.28ks. Kustutustööde käigus sai vigastada üks päästja, kes vaadati poolt üle kohapeal, kuid viidi ohutuse huvides siiski haiglasse kontrolli. Lasnamäe päästjad käisid samal päeval kahel korral kustutamas hõõguma jäänud ning taas põlema süttinud tulekoldeid. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. juunil kell 4.13 kutsuti suitsu pärast päästjad taas Toila valda Uikala prügilasse. Päästjad tegid aga selgeks, et prügimäelt tuli auru ja põlenguohtu ei olnud.

2. juunil kell 18.33 tuli häirekeskusesse teade Jõhvi linnas Rakvere tänaval põlevast kuurist ja käis pauk. Kohapeal selgus, et põlevad garaaž ja selle külge ehitatud kuur. Garaažis oli sees gaasiballoon. Põleng ohustas elumaja. Gaasiballoon jahutati maha, toodi siis välja ja keerati kinni. Põlengukohast leitud auto käigukast kaeti liivaga. Üks kustutustöödel osalenud vabatahtlik päästja hingas sisse suitsugaase ja kiirabi viis mehe tervisekontrolliks haiglasse.

2. juunil kell 18.22 märgati Kohtla-Järve linna Sompa linnaosas Aruserva tänava ühest korterist tulevat musta suitsu. Päästjad selgitasid välja, et korteris põlengut ei olnud.

2. juunil kell 14.46 sõitsid päästjad Toila vallas Päite külas Tallinn-Narva maanteel toimunud liiklusõnnetusele. Päästjad eemaldasid süttimisohu, aitasid reguleerida liiklust, puhastasid maantee ja katsid õlireostuse absorbendiga. Sündmuskohalt viidi kaks kannatanut tervisekontrolliks haiglasse.

2. juunil kell 10.49 teatati gaasilekkest Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Olevi tänava kortermajas. Päästjad tuvastasid, et gaasivoolik lekkis. Gaasikraan suleti ja toad tuulutati.

2. juunil kell 5.46 kutsuti päästjad Toila valda Uikala prügilasse, märgati põlengualal suitsu. Jõhvi päästjad kustutasid väike tulekolde kella 7.26ks.

1. juunil kell 21.56 andis helistaja häirekeskusese teade, et näeb Toila vallas Servaääre külas eemal musta suitsu ja tuld ning põleda võib maja. Päästjate saabumisel ajal oli tulekahju juba välja arenenud, aknad olid purunenud ja katus varisenud. Kohapeal saadi kinnitus, et hoones kedagi sees ei olnud. Põleng likvideeriti kella 1.41ks. Põlengut kustutasid Jõhvi, Sillamäe, Iisaku, Kohtla-Järve ja Narva päästjad. Päästetööde juhi hinnangul võis põleng alguse saada pikselöögist.

1. juunil kell 21.09 kuuldi Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Katse tänaval kortermajas töötavat suitsuandurit. Koputuse peale korteri ust ei avatud. Suitsuandur oli tööle rakendunud toidukõrbemise tõttu. Tuleohtu ei olnud, korter tuulutati. Tagatoas olnud vanema naise tervist kontrollisid kiirabi töötajad.

1. juunil kell 00.07 teatati suitsust Toila vallas Uikala prügilas. Kella 1.32ks suutsid päästjad 300 ruutmeetril põlenud ala kustutada. Kella 2.30ks kustutustööd lõpetati. Järgmisel päeval leiti alal mitu põlengukohta. Kohapeal kasutati kustutustöödeks ekskavaatorit. Kustutustööd lõpetati 2. juunil kella 19.17ks. Kustutustöid tegid Jõhvi, Sillamäe, Narva-Jõesuu, Kiviõli ja Kohtla-Järve kutselised ning Mäetaguse ja Rannu vabatahtlikud päästjad.

31. mail kell 23.05 teatas Narva-Jõesuu linnas Vabaduse tänaval asuva hotelli külastaja töötavast suitsuandurist. Päästjate saabumise ajaks olid külastajad majast väljunud. Päästjad kontrollisid maja üle, tuleohtu siiski ei olnud.

31. mail kell 13.12 anti teada maastikupõlengust Narva-Jõesuu linna Perjatsi külas. Päästjad tuvastasid drooni abil põlenguala suuruseks 200 ruutmeetrit ja tuli liikus tugeva tuule tõttu kiiresti metsa poole. Kella 15.44ks oli põlenguala suurenenud ühele hektarile ja kustutustöödeks kaasati rohkem päästeressurssi. Põles raiesmikul, kuhu ligipääs oli raskendatud. Kella 20.18ks suudeti tule levikule piir panna. Järgmisel päeval kontrolliti põlenguala ja kustutati leitud tulekolded. Põlenguala suurus oli kokku 1,6 hektarit.

31. mail kell 9.00 käisid päästjad Narva linna Karja tänaval abis naisel, kes oli roninud hoone katusele linnupoega pessa viima, kuid ei saanud enam ise ohutult alla.

Lääne-Virumaa

2. juunil kell 6.47 käisid Rannu vabatahtlikud päästjad Viru-Nigula vallas Kalvi külas, kus eemaldasid teele kukkunud puu.

1. juunil kell 16.45 tuli päästjatele väljakutse Väike-Maarja alevikku hooldekodusse, kus oli tööle hakanud ATS andur. Päästjad tuleohtu ei tuvastanud, küll aga puhastasid ära anduri, mis oli mustuse tõttu tööle hakanud.

1. juunil kell 13.38 teatati häirekeskusesse, et Haljala vallas Noonu külas oli välk tabanud elektriliini ja majas sees oli hakanud elektrikilbis peakaitse suitsema. Päästjate saabumise ajaks kilp enam ei suitsenud. Omanik kutsus kohale elektriku.

31. mail kell 19.38 vajati abi Tapa linnas Eha tänaval, kus korterisse oli sattunud võõras kass. Kass oli kuri ja elanik ei julgenud teda puutuda. Päästjad püüdsid tigeda kassi kinni ja viisid õue.

31. mail kell 13.15 käisid päästjad Rakvere vallas Lasila külas eemaldamas teele kukkunud puud.

31. mail kell 11.19 teatati häirekeskusesse, et Vinni vallas Laekvere alevikus Rahkla teel on puidutööstuse territooriumil puhkenud tulekahju. Inimesi evakueeriti, samuti alustati kohapeal põlengu kustutamisega. Süttinud oli puiduhakkur, põlengu olid suutnud töölised kohapeal kustutada. Esimesena kohale jõudnud Simuna vabatahtlikud päästjad kontrollisid põlengukoha üle ja tegid järelkustutust. Ohtu enam ei olnud.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel 5 väljakutset ja kahjutuks tehti 19 lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

31. mail kell 10.15 teatati, et Räpinas Kooli tänaval jäi autouste lukustumise tõttu sõidukisse üksi imik, kes hakkas nutma ja sattus ülekuumenemise ohtu. Päästjad pidid uste avamiseks purustama auto tagaukse klaasi. Ema sai beebi juurde ning ohtu tema tervisele õnnestus ennetada.

1. juunil kella 21.00 ajal käisid päästjad Kanepi vallas Piigaste külas eemaldamas teelt murdunud puud.

2. juunil kell 12.23 teatati häirekeskusele, et Räpina vallas Kirmsi külas süütas pikselöök vana pärnapuu. Tulekahju ohustas 10 meetri kaugusel asuvat elumaja. Päästjad kustutasid puud alguses läbi avauste, kuid põlengu lõplikuks kustutamiseks oli vaja see langetada. Appi kutsuti arborist, kes puu langetas, mille järel õnnestus puu tükeldada ja selle sisemus kustutada.

3. juunil kell 8.05 teatati, et Räpina vallas Meeksi mnt tõmbas rekka maha kaabli ning posti. Õnnetuse põhjustanud sõiduk lahkus sündmuskohalt. Selgus, et teele oli õnnetuse tõttu kukkunud sidekaabel, mis ümbrusele ohtu ei kujutanud. Juhtunust teavitati elektrikuid, probleemiga jäi esialgu tegelema maaomanik.

Tartumaa

1. juunil kell 20.53 käisid päästjad Peipsiääre vallas Nina külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Valgamaa

1. juunil kell 17.51 teatati, et Tõrva vallas Kirikukülas suitseb põllul maha kukkunud elektriliin. Elektrikute abil lülitati vool välja ning põleng sumbus. Tõenäoliselt oli liini lõhkunud pikselöök.

Viljandimaa

1. juunil kell 13.38 teatati, et Viljandi vallas Tõnukülas sai puu välgutabamuse ja vajus elektriliinile. Päästjatel õnnestus puu liinilt eemaldada, tuleohtu ei tekkinud.

2. juunil kell 2.59 teatati, et Viljandis Leola tänaval on sotsiaalmaja korterist kuulda appihüüdeid. Selgus, et oma toas oli kukkunud vanem naine, kes ei saanud enam ise püsti. Päästjad sisenesid akna kaudu ja avasid kiirabile ukse.

2. juunil kell 3.57 teatati, et Viljandi järvel Viiratsi poolses otsas hakkas alkoholi tarvitanud noor naine üle järve ujuma. Silmside naisega kadus ning ennustada võis uppumisohtu. Paadiga päästjad jõudsid õigeaegselt naiseni, ta tõmmati paati ning toimetati kaldale. Päästjad hoiatavad, et suur osa uppumistest on seotud liigse alkoholitarvitamise ning enda ujumisoskuse ja füüsiliste võimete ülehindamisega. Sõbra elu päästmiseks takista teda purjus peaga ujuma minemast, vajadusel võid appi kustuda päästjad või politsei.

Võrumaa

1. juunil kell 7.49 teatati häirekeskusele, et Võrus Jüri tänaval lukustusid sõiduauto uksed, kuid võtmed koos koeraga jäid autosse. Autosse jäänud koer sattus ülekuumenemise ohtu. Päästjad aitasid koera päästmiseks uksed avada.

Kell 14.06 käisid päästjad Võrus Vee tänaval eemaldamas teelt ruutmeetrisele alale sattunud õlireostust. Tõenäoliselt oli õli teele voolanud mõne sõiduki tehnilisest rikkest.

Kella 18.15 ajal põlesid Kose alevikus Karikakra tn suures puitkuuris puuprussid ja hoone põrand, mille päästjad kustutasid.
2. juunil kell 13.10 teatati häirekeskusele, et Setomaa vallas Rõsna külas süttis piksetabamuse saanud elektriposti ümbruses pinnas. Põleng õnnestus kustutada, juhtunust teavitati elektrikuid.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

1.juunil kell 18.49 teatati häirekeskusele tulekahjust Türi vallas Kärevere külas. Päästjate saabudes põles kahekordne mahajäetud maja lausleegiga. Tulekahju sai alguse esimeselt korruselt ning levis kiiresti üle kogu hoone. Ligi 300 ruutmeetri suurune põleng likvideeriti 2. juunil kell 00.42. Tulekahju tekkepõhjuseid teada hetkel ei ole.

Pärnumaa

1.juunil kell 00.11 kiirustasid päästjad Pärnus Mai tänaval juhtunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli sõitnud üle katuse, niitnud maha kaks tänavavalgustusposti ning hakanud suitsema. Kolm sõidukis olnud inimest pääsesid välja. Päästjad kustutasid sõiduki ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

1.juunil kell 05.55 teatas häirekeskusele naaber, et Pärnus Kesk tänaval asuva elumaja räästast tuleb katuseääre vahelt suitsu. Elanikke tulekahju hetkel kodus ei olnud. Päästjad leidsid tulekolde köögist, kus tõenäoliselt külmkapi tehnilise rikke tõttu puhkes tulekahju. Tulekahju lokaliseeriti kell 06.44 ning kõik tulekolded said kustutatud kella 07.47ks.

1.juunil kell 21.17 kiirustasid päästjad Pärnus Tare tänaval juhtunud tulekahjule. Garaažis oli süttinud põlema elektrirolleri aku. Elanikud asusid aiavoolikuga kohe tuld summutama ning koos päästjatega suudeti sündmus kiiresti kella 21.39ks likvideerida. Päästjad ventileerisid ruumid.

2. juunil kell 9.08 helistati häirekeskusele, sest Pärnus Kuninga tänaval oli auto sõitnud hotelli ees vastu puud, mistõttu vajus puu ohtlikult viltu ning ähvardas kukkuda hotelli katusele, elektriliinidele või ka inimestel. Lisaks oli maas sõidukitükke. Sõiduk ise oli sündmuskohalt lahkunud. Päästjad saagisid ohtliku puu maha ning puhastasid tee.

Raplamaa

31. mail kell 13.19 ajal avastati Märjamaa vallas Urevere küla maastikul põleng. Suure tõenäosusega oli maapind süttinud pikselöögi tulemusel ning süütas kännud ja nende ümbruse. Teataja alustas ise tule okstega lämmatamist ning juhendas päästjad õigesse kohta. Põlengukohta veeti ca 1,2 km pikkuselt voolikud ning umbes 500 ruutmeetrisele põlengule pandi piir kella 14.25ks. Tulekahju lõplikuks kustutamiseks kulus veel paar tundi ning päästjate jaoks lõppes sündmus kell 16.42.

31. mail kell 18.10 teatati häirekeskusele, et Märjamaal Rangu külas põleb ning pillub sädemeid elektripost. Kuna elekter oli postis sees, ei saanud päästjad koheselt tulekahju kustutama hakata. Kui elektrikud postist voolu välja võtsid, kustutati ka tulekahju kell 20.20.

1.juuni kell 7.01 teatati häirekeskusele tulekahjust Aespa alevikus Hiie tänaval. Päästjate kohale jõudes oli hoone lausleegis ning siseneda sinna enam päästjatel polnud võimalik. Tulekahju asuti kustutama väljast ning samal ajal kaitsma läheduses olevaid hooneid süttimise eest. Hetkel teadmata põhjusel tekkinud põleng lokaliseeriti kell 8.02. Lõplikult kustutati tulekahju kella 11.19ks. Kõrvalhoones olnud peremehe tervise kontrollimisega tegeles kiirabi.