Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. mai 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

30.05 kell 17.28 said päästjad kutse Kesklinna Pärnu maanteele, kust oli tulnud teade hoones töötavast tulekahjusignalisatsioonist. Kohale saabunud Kesklinna päästjad nägid, et pööningukorrusel oli üleval kerge suitsuvine ning kärsahais. Selgus, et üks ventilatsiooniagregaadi mootor oli üle kuumenenud ning hakanud suitsu välja ajama. Kohal oli ka objekti enda tehnik ning üheskoos päästjatega lülitati üle kuumenenud mootor välja ja kontrolliti termokaameraga üle. Ruumid tuulutati ja ATeS seade taastati. Tehnik jäi ventilaatoriga edasi tegelema.

Harjumaa

30.05 kell 13.42 teavitati häirekeskust, et Maardus Põhjaranna teel põleb sadama territooriumi värava ees veoauto koos haagisega. Teataja ei osanud öelda, mis võis haagise veos olla ning veoki juht oli hakanud käsikustutiga põlengut kustutama. Kohale jõudnud Muuga päästjad nägid, et põleng piirdub konteineri sisemuse endaga. Põles väike kogus metalltorusid ja prahti, mis veega kella 14.04ks kustutati.

31.05 kell 03.23 said päästjad kutse mõni päev tagasi põlenud puidutööstuse juurde Anija vallas Aegviidu alevis Telliskivi tänaval. Objektilt oli näha suitsu ja leeke. Aegviidu vabatahtlikud nägid kohale jõudes, et territooriumil põleb vineerihunnik mõõtudega 10 x 10 meetrit. Ilmselt oli sinna sisse jäänud säde hõõguma, mis siis öösel puitmaterjali süütas. Tulekahju kustutati ja rusud loputati korra veel üle. Tulekahju likvideeriti kella 05.03ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. mail kell 17.51 teatati aknast tulevast valgest suitsust Sillamäe linna Kesk tänava kortermajas. Korterist kuuldi töötavat andurit. Selgus, et korteris oli toimunud toidukõrbemine ning elanik ise oli eemaldanud ohu ja tuulutas tube. Päästjad kontrollisid korteri üle ja märkasid, et kööki oli paigaldatud vingugaasiandur ja gaasisoojendiga vannitoas andur puudus. Köögi seina peal oli suitsuanduri kinnitus, andurit polnud. Vanem mees teatas, et vingugaasiandur eemaldati, kuna see oli rikkis. Päästjad andsid mehele ühe päeva aega vingugaasianduri vannituppa ja uue suitsuanduri paigaldamiseks. 

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

30. mail kell 18.07 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Tartu vallas Kukulinna külas. Sõiduauto oli sõitnud kaldapervest alla ning jäänud muda sisse kinni. Sõidukijuht vigastada ei saanud, kuid sõidukit omal jõul välja enam ei saanud. Päästjad vintsisid auto tagasi kindlale pinnasele. Auto suuremaid kahjustusi ei saanud.

Valgamaa

31. mai kell 00.53 said päästjad teate, et Valga linnas Võru tänaval tuleb mahajäetud garaažist suitsu ning näha leeki. Päästjad leidsid garaažist eest kahe ruutmeetrise lõkke ning kustutasid selle kell 01.09. Inimesi lõkke juures näha ei olnud.

Võrumaa

30. mail kell 19.15 teatas Rõuge vallas Koemetsa küla metsas liikunud inimene, et leidis metsas põlengukoha. Päästjad kustutasid hetkel teadmata põhjusel tekkinud, turbasel pinnal ja kändude alla pugenud 5 x 5 meetri suuruse põlengu kell 19.49.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

30. mail kell 13.31 said päästjad teate, et Pärnus Lemmetsa külas tuleb musta tossu, kuid teataja sõnul pole teada, mis täpsemalt põleb. Päästjad leidsid eest keskkonnaohtliku lõkke, milles põletati madratseid ja muud olmeprügi, mis kindlasti põletamisele ei kuulu. Lõke oli jäetud lisaks järelevalveta ning sellest levis põleng ümbritsevale maastikule. Päästjad kustutasid ca 40 ruutmeetrisele pinnasele levinud kulupõlengu ning lõkke kell 14.06. 

Järvamaa

30. mail kell 20.25 teatati päästjatele, et Paides Mündi külas asuvate mahajäetud lautade juurest tõuseb suitsu ja on tunda kärsahaisu. Päästjad kustutasid tõenäoliselt noorte poolt süüdatud väikesemõõtmelise lõkke, milles põletati vanu riideid, paberit ja kaablit, kell 20.43.