Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. mai 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

28.05 kell 10.29 teavitati häirekeskust, et Mustamäel Aiandi tänaval põleb teise korruse rõdu. Lilleküla päästjad said kohale jõudes kiiresti rõdule ja kustutasid põlema läinud sigaretikonisid täis lillepoti. Elanikke polnud kodus. Juhtunust teavitati korteriühistut.

28.05 kell 14.20 teatati häirekeskusele, et Pirital Kloostrimetsa teel on laps rattaga sõites kukkunud ning tema jalg oli esiratta ja kahvli vahele kinni jäänud. Kaasas oli lapse ema, kes kutsus kohale päästjad. Lõigati läbi jalgratta kodarad jala vabastamiseks. Kiirabi vaatas kohapeal lapse üle, kuid õnneks pääses ta vaid mõne kriimu ja ehmatusega.

28.05 kell 20.21 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Mahtra tänava korteri ukse alt tuleb musta suitsu. Lasnamäe päästjad kiirustasid kohale, said korterisse sisse ning nägid, et rõdul oli põlema läinud plastikämbrisse visatud suitsukoni, mis kustutati enne päästjate kohale jõudmist. Päästjad rääkisid elanikuga rõdul suitsetamisega seotud ohtudest ja soovitasid tulevikus suitsetamiseks minna õue. Samuti pandi tähele, et korteris puudus elupäästev suitsuandur. Päästjad palusid omanikul uue paigaldada, mida ta lähiajal teha lubas.

Harjumaa

28.05 kell 20.20 sõitsid päästjad Lääne-Harju valda Valkse külla Tallinn-Paldiski teele, kus sõiduauto oli kokku põrganud teele jooksnud metskitsega. Loom hukkus, kuid autos olnud inimestega oli kõik korras. Keila päästjad tõstsid hirve korjuse tee äärde ning metsloomaga tegeles edasi jahimees. Samuti tõmmati sõiduk tee äärde, et liiklust mitte segada. Autojuht jäi oma masina teisaldamisega edasi tegelema.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Uikala prügilas jätkus 28. mail põlenguala kontrollimine, leiti 6 tulekollet, mis kustutati. Pindmist põlemist ja suitsu ladestusalal enam ei ole, ekskavaatorite abil kaevatakse tulekoldeid kolme meetri sügavuselt ja kustutatakse veega. Tulekolded võivad aga olla sügavamal. Päästeamet peatas eile õhtul prügilas aktiivsed kustutustööd ning prügila põlengu jälgimine ja edaspidised kustutustööd anti omaniku vastutusele. Päästjad alustavad täna varustuse kokku korjamisega ning jäävad ala igapäevaselt termokaameratega varustatud droonidega kontrollima ning reageerivad vajadusel.

28. mail kell 22.48 teatati põdravasikast Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Kalevi tänaval. Päästjad püüdsid vasika kinni ja viisid metsa.

28. mail kell 21.46 teatati laiast suitsusambast Narva-Jõesuu linna Tõrvajõe külas. Päästjad tegid selgeks, et suits tuli lõkkest, kus põletati suures koguses riideid.

28. mail kell 17.00 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Altserva tänavale, kus teataja oli leidnud põõsast tundmatu kemikaali karbi. Päästjad tegid selgeks, et tegu oli ainega, mida kasutatakse keraamika ja klaasi valmistamisel. Aine anti üle ohtlike jäätmete kogumispunkti.

28. mail kell 16.35 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Ahtme maanteele, kus treileri peal olnud ekskavaator oli estakaadi alla kinni jäänud. Päästjad stabiliseerisid troppide ja kraana abil rippuvad paneelid, vabastasid treileri ja lammutasid eritehnika abil ohtlikud paneelid.

28. mail kell 14.31 tuli teade häirekeskusesse, et Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Ravi tänava kortermajas ja õues tuntakse tugevat gaasi lõhna. Päästjad kontrollisid ala üle, gaasi lõhna oli tunda õues. Selgus, et maja ees oli tühjendatud gaasiballooni ja sellest ka gaasi lõhn. Ohtu ei olnud.

28. mail kell 10.47 teatati suitsevast maapinnast Kohtla-Järve linna Oru linnaosas Briketi haljasalal. Päästjad kustutasid ämbritäie veega väikese põlengu.

28. mail kell 9.06 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Uus-Tehase tänavale, kus tootmisterritooriumile olid sattunud emapõder koos vasikaga. Päästjatel ei õnnestunud põtrasid välja juhtida. Lõpuks hüppas emapõder üle aia, päästjad püüdsid põdravasika kinni ja viisid loodusesse. Sündmus lõppes päästjate jaoks kella 10.23ks.

Lääne-Virumaa

Suuremaid sündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

28. mail kell 17.56 ajal lõi Jõgeva vallas Ehavere külas äike puusse. Vana tammepuu hakkas pikselöögi tõttu põlema. Päästjad langetasid põleva puu ning kustutasid selle.

Tartumaa

28. mail kell 14.20 vajati päästjaid Tartu linnas Jakobi tänaval. Suur puu oli kukkunud seisva sõiduki katusele, inimesi autos ei viibinud. Päästjad aitasid puu tükkideks saagida ning eemaldasid puu autolt.

Valgamaa

28. mail kell 11.51 said päästjad teate liiklusõnnetusest Valga linnas, kus oli kokku põrganud kaks sõidukit. Kokkupõrke tulemusel tekkis ühel autol radiaatori leke ning teisel hakkas lekkima õli. Mõlemal sõidukil eemaldasid päästjad süttimisohu ning lisaks puhastati tee liiklusõnnetuse tagajärgedest. Üks sõiduk liikus omal jõul sündmuskohast minema, teise lükkasid päästjad tee äärde, et liiklus teelõigul taastuda saaks.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

28. mail kell 15.46 teatati häirekeskusele, et Lääne-Nigula vallas Saunja külas on põlema süttinud sõiduauto. Omanik asus koheselt põlengut ise kustutama ning suutis päästjate saabumise ajaks olukorra oma kontrolli alla saada. Päästjad kontrollisid sõiduki termokaameraga üle ning võtsid sõidukil edasise süttimise vältimiseks akujuhtmed maha.

29. mail kell 07.02 teatas juhuslik mööduja, et Lääne-Nigula vallas Spithami külas on kulupõleng. Inimesed peatusid ja asusid koheselt ka ise kustutama. Päästjad uhusid ca 15 ruutmeetri suuruse põlengu veega üle ning päästesündmus lõppes kell 8.00.

Pärnumaa

28. mail kell 13.35 said päästjad väljakutse Pärnusse Riia maanteel asuvasse parklasse, kus oli tõenäoliselt konditsioneeri rikke tõttu lahvatanud leekidesse kaubik. Päästjad kustutasid sõiduki kella 13.44ks.

Raplamaa

28. mail kell 7.54 teavitati häirekeskust Rapla vallas Uuskülas juhtunud liiklusõnnetusest. Kaks sõidukit oli kokku põrganud ning üks neist selle tulemusel kraavi sõitnud. Kiirabi kontrollis autodes olnud juhtide tervise üle, midagi tõsist õnneks inimestega ei juhtunud. Päästjad kõrvaldasid autol süttimisohu ja lükkasid teele jäänud auto liiklusvoost kõrvale ning puhastasid tee sinna pudenenud juppidest.

28. mail kell 15.42 said päästjad teate, et Märjamaa vallas Rangu külas põleb maastik. Hetkel teadmata põhjusel põles raskesti ligipääsetavas piirkonnas pinnas. Umbes 1,5 hektarile levinud põleng likvideeriti kell 22.03. Sündmusele reageerisid Märjamaa, Nõmme, Pärnu, Pärnu-Jaagupi ja Risti kutselised ning Kehtna, Laukna, Lipa ja Valgu vabatahtlikud päästjad.