Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. mai 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

27.05 kell 11.02 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval on sõiduauto sõitnud vastu valgusfoori. Mõlemad autos viibinud oli autost välja saanud ning kiirabi vaatas ühe neist kohapeal üle. Päästjate tööks jäi katta autost välja voolanud vedelikud absorbentainega ning eemaldada masinalt akuklemmid. Politsei tegeles sündmusega edasi.

27.05 kell 13.11 teatati häirekeskusele, et Haaberstis Paldiski maanteel Harku järve ääres on nähtud kulupõlengut, mis läheb järjest suuremaks. Nõmme päästjad nägid, et põleb umbes 40 ruutmeetrit pilliroogu. ATV pealt kustutades õnnestus tulekahjule piir panna ja põleng likvideeriti kella 13.32ks. Arvatavasti süütas kulu ühekordne järelevalveta jäetud grill. Inimesi tulekahju juures ei viibinud.

27.05 kell 14.43 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Ehte tänavale, kus naaber oli ühelt kortermaja rõdult näinud tulemas suitsu. Helistaja sõnul tossu kogus aina suurenes ning lõpuks nägi ta ka leeke. Esimesena kohale jõudnud Lilleküla päästjad püstitasid redelauto redeli ning kustutasid rõdul olnud väikese põlengu. Selgus, et korteri elanik oli samal ajal toas viibinud ning ei märganud tulekahju puhkemist. Isik oli rõdul plastikämbris ladustanud suuremas koguses suitsukonisid ning rõdule oli kuhjatud ka muud põlevmaterjali. Suits hoonesse ei levinud, kuid korteris puudus suitsuandur.

27.05 kell 20.26 said päästjad kutse Haaberstisse Astangu tunnelladude juurde, kus üks noor laps oli koopas turnides kukkunud ja enda selga vigastanud. Teataja oli teine nooruk, kes jooksis päästjatele vastu, et neid kannatanuni juhatada. Nõmme päästjad haarasid kaasa ATV ning meedikud ja sõitsid kukkunud lapseni. Kiirabitöötajad vaatasid lapse sündmuskohal üle ning patsient transporditi kiirabiautosse, kes ta haiglasse viis.

Harjumaa

27.05 kell 21.41 sai häirekeskus teate põlevast sõiduautost eramaja hoovis Harku vallas Rannamõisa külas Krati teel. Lahtise leegiga põleval sõiduautol oli ka teine masin ning elumaja vahetus läheduses. Sündmusele reageerisid Lilleküla ja Keila kutselised ning Tabasalu vabatahtlikud päästjad. Põlev auto kustutati vee ja vahuga kella 22.15ks. Hoone ning kõrvaline auto sai mõningaid kuumakahjustusi. Päästetööde juhi hinnangul võis põleng alguse saada masinas suitsetamisest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Uikala prügilas jätkuvad kustutustööd. Eile õhtul töötas alal 5 kutselist meeskonda ja töö toimus kahes lõigus, kustutustöödega jätkati öösel. Pindmist põlemist ladestusalal enam ei ole. Abis on kaks ekskavaatorit, mis kaevavad tulepesasid lahti kolme meetri sügavuselt ning päästjad kustutavad rohke veega. Kuna põlenguala on vähenenud, siis on päästjad osaliselt sündmuskohalt varustust kokku korjanud ning täna korjatakse kokku üks vee magistraalliin.

27. mail kell 23.20 tuli häirekeskusesse teade põlevast sõiduautost Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Jaaniku tänaval. Teataja sõnul on auto maja lähedal ja kõrval oli teine auto. Päästjate saabumise ajaks olid läheduses seisnud auto juba eemale pargitud. Sõiduauto põleng kustutati.

27. mail kell 19.24 kutsuti päästjad välja Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Kalevi tänavale, kus poisid loopisid autode läheduses ilutulestiku pomme. Demineerijate ja päästjate saabumise ajaks jooksid poisid minema.

Lääne-Virumaa

27. mail kell 16.59 anti häirekeskusesse teada, et Tapa vallas Nõmmkülas on välk löönud põldu sisse ja põld suitseb. Päästjad leidsid peaaegu kustunud 2 ruutmeetril olnud põlengu keset põldu elektrikarjuse alt. Põleng kustutati. Pole teada, kas põlengu põhjustas välk või elektrikarjus. 

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

27. mail kell 2.24 paluti päästjaid appi Elva vallas Mõisanurme külas juhtunud liiklusõnnetusele, kus sõiduauto oli sõitnud teelt välja. Kohale jõudnud päästjad ei leidnud eest aga ühtegi inimest. Tee pealt korjati kokku suuremad autotükid ning puhastati tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

27. mail kell 9.45 tuvastasid Peipsiääre vallas Koosa külas asuva lasteaia töötajad hoovist noore rästiku. Südikas töötaja kattis rästiku ämbriga ning kutsus päästjad edasiseks tegevuseks appi. Päästjad püüdsid siu kinni ning transportisid ta inimestest eemale loodusesse omi asju ajama.

27. mail kell 15.10 leidsid Tartus Raekoja platsil asuva kaupluse töötajad umbes meetripikkuse, eksootilise välimusega ja nende trepil lesiva triibulise mao. Esialgsel hindamisel oli tegemist California kuningmaoga, kelle päästjad kinni püüdsid ning esialgu komandosse hoiule viisid. Edasi anti madu Keskkonnaameti spetsialistide hoole alla. 

27. mai kell 20.20 teatati häirekeskusele Kambja vallas Külitse alevikus eluhoonele liiga lähedale tehtud lõkkest. Päästjad tuvastasid tõepoolest, et lõke oli majale ohtlikult lähedal ning kustutasid selle. Lisaks selgitasid päästjad lõkke omanikule ohutusnõudeid.

27. mail kell 23.38 teatati häirekeskusele, et Tartus Sepikoja tänavas põlevad garaažid, mille läheduses on nii elumajad kui ka sõidukid. Päästjate kohale jõudmise ajaks põles kolm garaažiboksi lahtise leegiga. Kustutustööd kestsid 28. mail kella 00.55ni. Garaažide sisemused hävinesid tules. Tulekahjude tekkimise põhjust päästjatel teada ei ole.

28. mai varahommikul kell 01.22 said päästjad kutse Peipsiääre valda Koosa külla jõe äärde, kust kostus üksikuid plahvatusi. Päästjad asusid ümbrust kontrollima ning tuvastasid hõõguva lõkkeaseme, millesse oli visatud ehitusvahu pudeleid. Kuumuse tõttu hakkasid need üksteise järel lõhkema ning tekitasid plahvatuste moodi heli. Lähemal vaatlemisel selgus, et ka kõrval asuvas suuremas lõkkeasemes oli põletatud vahuballoone. Päästjad kustutasid lõkkeaseme, kuid kedagi läheduses ei tuvastanud. 

Põlvamaa

27. mail kell 15.25 teatati häirekeskusele õlireostusest Põlvas Kesk tänaval. Auto käigukasti rikke tõttu voolas õli maha, umbes 30 meetri pikkusele teelõigule. Päästjad kastsid ohtliku õlireostuse teel absorbentainega.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

27. mail kell 06.29 teatati häirekeskusele, et Valgeranna puhkekohas on leitud järelevalveta lõke. Päästjad kustutasid lõkke, mis õnneks veel pahandust ümbruses teha ei jõudnud.

27. mail kell 15.08 kiirustasid päästjad Tammiste metsa, kus tõenäoliselt inimtegevuse tagajärjel oli süttinud jõeäärne roostik ja puunotid. Päästjad kustutasid umbes 100 ruutmeetrile levinud põlengu kell 15.33.

Raplamaa

27. mail kell 18.17 sõitsid päästjad Märjamaa vallas Tiduvere külas juhtunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli sõitnud teelt välja vastu noort tammepuud. Juht sai kergemaid vigastusi, millega tegelesid kiirabiarstid. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu ning andsid sõiduki puksiirile üle.