Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6. juuni - 7. juuni 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

6.06 kell 18.11 laekus häirekeskusele teade, et Kesklinnas Järvevana teel on gaasibussile sõitnud tagant sisse sõiduauto. Õnnetuses sai viga bussijuht, kes viidi kiirabiga haiglasse. Samuti lekkis bussist gaasi, kuna kokkupõrke tagajärjel sai kahjustusi bussi gaasiseade. Kesklinna päästjad keerasid peakraani kinni ning torudes olnud rõhk langes nulli. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei ja TLT avariibrigaad.

Harjumaa

6.06 kell 08.35 sõitsid päästjad Rae valda Rae külla Tallinna ringteele, kus kaks sõidukit olid kokku põrganud. Jüri päästjad eemaldasid masinailt akuklemmid ning kiirabi vaatas ühe autojuhi üle kohapeal ja teine viidi haiglasse. Politsei jäi sündmusega edasi tegelema.

6.06 kell 18.05 teavitati häirekeskust, et Saue vallas Jõgisoo külas Tallinn-Pärnu teel suitseb teepervel sõiduauto. Autojuht jõudis eemaldada akuklemmid, kuid Keila päästjate jõudes oli näha juba põlengut mootoriruumis ning salongis. Põleng kustutati vee ja vahuainega. Keegi kannatada ei saanud. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse sõiduki elektrisüsteemi rikkest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. juunil kell 6.22 märgati Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Toome puiestee kortermaja ühest aknast suitsu. Päästjate saabumise ajaks oli elanik ise suutnud põleva diivani ja teki kustutada ja teki õue viia. Elanikuga oli kõik korras. Korteris oli suitsuandur, mis põlengu peale tööle polnud hakanud. Päästjad tegid selgitustööd, et põlengust annab õigeaegselt märku vaid töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur. Ida-Virumaal on viimastel aastatel kõige enam hukkunuga eluhoonete tulekahjud saanud alguse hooletust suitsetamisest. Sel aastal on Ida-Virumaal hukkunud tulekahjudes 5 inimest, neist kolme inimese hukkumise põhjustas hooletus suitsetamisel.

6. juunil kell 10.46 said päästjad väljakutse Toila valda Kukruse külla, kus varasemalt põlenud alal märgati suitsu. 200 ruutmeetrisel alal leiti kokku 9 tulekollet, mis kustutati.

Lääne-Virumaa

6. juunil kell 21.20 said päästjad väljakutse Vinni alevikku Tööstuspargi tänava tööstushoone juurde, kus mööduja märkas hoone uste vahelt suitsu tulemas. Suitsusukeldusvarustusega päästjad sisenesid suitsu täis pikka garaaži, kust leidsid põleva veoki. Kella 21.49ks oli tule levik peatatud ja kustutustööd lõpetati kell 22.47ks. Ruumid kontrolliti üle ja tuli ei olnud teistesse ruumidesse levinud. Sündmust kajastas oma sotsiaalmeedias Kunda päästekomando.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

6. juunil kell 10.27 teatati, et Koosa külas on rahvamaja köögi kubu ventilatsioonis linnud. Päästjad eemaldasid kubu ventilatsioonitoru ja leidsid kaks piiritajat, kes vabadusse lasti.

Põlvamaa

Naha külas kustutati kahel hektaril turbapinnasesse levinud tulekahju
5. juunil kell 23.48 teatati, et Räpina vallas Naha külas tuleb metsast suitsu. Päästjad määrasid drooni abil põlengukoha, kuid kustutustööd tuli pimeduse tõttu lükata järgmisse päeva. Eile kustutustööd raskesti ligipääsetaval metsaalal jätkusid. Varustuse transpordiks ning pehmel ja künklikul pinnasel liikumiseks toodi kohale kaks lintidega maastikusõiduk Bandwagenit. Tulekolded olid laiali ligi kahel hektaril ning sügaval turbapinnases, mille tõttu kulus nende kustutamiseks rohkelt aega ja vett. Sündmuskohal veeti vee transpordiks laiali suuremad toiteliinid. Vett toodi paakautodega kogunemiskohta paigaldatud bassein-mahutisse, kust seda omakorda voolikute kaudu tulekollete juurde pumbati. Õhtul kell 21.32 kustutustööd lõpetati, aktiivseid tulekoldeid enam näha ei olnud. Täna kontrollivad päästjad sündmuskoha üle ning vajadusel kustutustöid jätkatakse. Päästjad juhivad tähalapanu, et kohati on loodus endiselt kuiv ning metsas tuleb lahtise tulega olla äärmiselt ettevaatlik, sest väiksemastki sädemest võib alguse saada põleng, mida päästjad kustutavad tunde kui mitte päevi.

Valgamaa

6. juunil kella 17.48 ajal süütas Tõrva vallas Reti külas lõkkest lennanud säde küüni katuseharja. Omanikud loopis tulele ämbriga vett ning suuremale alale põleng ei levinud. Lõke, kust säde tuulega lendas, asus hoonest 15 meetri kaugusel. Juhtum näitab kui oluline on lõket valvata ning lõkke tegemisel arvestada tuule tugevuse ja suunaga.

Kell 23.25 käisid päästjad Otepää vallas Märdi külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akult klemmid. Välja ilmusid ka kraavi sattunud sõiduki omanikud, kes viga ei olnud saanud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

6. juunil kell 19.14 vajati päästjaid appi Põhja-Pärnumaal Vaki külas. Õnnetul kombel oli seal asuvasse suurde lägahoidlasse jäänud kinni toonekurg. Kohalikud inimesed ei ulatunud ise nii sügavasse auku lindu abistama minema. Appi tulnud päästjad kasutasid jätkredelit ning loomapüüdmise kahva, mille abil tõsteti toonekurg ca nelja meetri sügavusest august välja. Pikknokk vigastada ei saanud, päästjad pesid ta puhtaks ning viisid eemale põllule toibuma.

6. juunil kell 20.23 kiirustasid päästjad Pärnus Kasarmu tänavale, kus oli põlema süttinud korteri sein. Omanik oli kasutanud elektripuhurit aknapõskedelt värvi eemaldamiseks ning sealt alguse saanud sädemest levis tuli seina vahele ning edasi pööningulegi. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 20.55.

Raplamaa

6. juuni kell 16.00 said päästjad kutse Märjamaa alevisse Tehnika tänavale. Sõidu ajal oli süttinud põlema kaubik, millel pagasiks erinevad tööriistad ja tehnika. Tulekahju sai alguse ise ehitatud laadimis- ja muusikasüsteemi rikke tõttu. Omanik ausus koheselt ka ise tulekahju summutama, kuid elektrisüsteemi rikke tõttu oli sulgunud kaubiku pagasiruum ning sinna ligi ei pääsenud. Päästjad avasid luugi lammutusriistu kasutades ning kustutasid põlengu kell lõplikult 16.21.

7. juunil kell 00.03 teatati häirekeskusele, et Kehtna vallas Sooaluste külas põleb lausleegiga eluhoone, mille vahetus läheduses ka saun ja haagissuvila. Inimesi tulekahju hetkel kodus ei viibinud. Päästjad eluhoonesse enam väga aktiivse põlemise tõttu siseneda ei saanud ning asusid kustutama hoonet väljast, kaitstes samal ajal kõrvalhoonet ning haagissuvilat süttimise eest. Tulekahjule suudeti piir panna kella 01.06ks. Maja voodri lammutamine ning konstruktsioonide avamine koos tulepesade kustutamisega lõpetati kell 06.53. Tule levik kõrvalhoonetele suudeti ära hoida. Hetkel tulekahju tekkimise põhjust teada ei ole.

Saaremaa

6. juunil aitasid päästjad koguda kokku Kallaste küla rannikule kogunenud kerge naftasaaduse reostuse. Keskkonnaamet teostas analüüsid ning päästjad koos omavalitsusega korjasid umbes 900 meetri pikkuselt ribalt kokku ca 300 kilo reostunud adru. Reostuse tekkimise põhjust päästeametil teada ei ole.