Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2-3. juuli 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. juulil kell 16.03 anti teada, et Kristiina linnaosas Kuldnoka tänava kortermajas tuntakse ühes korteris gaasi lõhna. Päästjad mõõteseadmetega gaasileket ei tuvastanud. Siiski suleti korterisse tulev gaasitorustiku kraan ja elanikel paluti kohale kutsuda tehnikud.

2. juulil kell 19.28 käisid päästjad kesklinnas Veerenni tänaval kustutamas maja kõrval põlenud prügikasti.

2. juulil kell 20.50 tuli teade põlengust Põhja-Tallinna linnaosas Manufaktuuri tänaval laohoonete juures. Põles hoone esimese korruse aken väljastpoolt. Tulekahju likvideeriti kella 21.25ks.

3. juulil kell 4.07 tuli häirekeskusesse ATeS häire teade kesklinnas Rävala tänava kõrghoonest. Päästjad tundsid häires olnud keldrikorrusel õrna kaabli põlemise lõhna, kuid põlengukohta ei tuvastatud. Majahaldur kutsus kohale elektrikud.

Harjumaa

2. juulil kell 10.23 tuli häirekeskusesse teade põlevast veoautost Kose vallas Saarnakõrve külas Tallinn-Tartu maanteel. Sõidukil oli veos peal, auto suitses tagumises osas. Päästjate saabumise ajaks oli autojuht suutnud kahe pulberkustutiga põlenud summuti kustutada.

2. juulil kell 16.42 helistas häirekeskusesse laps, kes teatas, et Kuusalu vallas Mustametsa külas hakkas kodus suitsuandur tööle ja tuba on suitsu täis. Vanemad olid poodi läinud. Esimesena kohale jõudnud Kolga vabatahtlikud päästjad väikesest kõrvahoonest leeke ei läinud ja suits hakkas vähenema. Naabripoiss lülitas ka hoonest elektri välja. Selgus, et suitsu tuli mikrolaineahjust, kuhu lapsed oli pannud külmunud saia soojenema. Sai oli aga läinud kõrbema. Kui vanemad olid koju jõudnud, viisid vabatahtlikud päästjad majas ja ka naabrite juures läbi kodunõustamine.

2. juulil kell 18.49 teatati järelevalveta lõkkest metsas Harku vallas Rannamõisa külas. Lõke ohustas läheduses olevaid kuivi puid. Päästjad kustutasid lõkke.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. juulil kell 8.38 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Järveküla teele, kus sõiduauto oli sõitnud vastu elektriposti. Post oli kukkunud auto peale ja üks inimene oli autosse lõksu jäänud. Päästjad aitasid kannatanu autost välja ja andsid üle kiirabi töötajatele. Post eemaldati auto pealt, auto lükati tee pealt ära ja tee puhastati.

2. juulil kell 9.56 käisid päästjad Alutaguse vallas Oonurme külas eemaldamas teele langenud puud.

2. juulil kell 14.56 teatati laste poolt Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Järveküla teel kaubanduskeskuse lähedal põlema pandud rohust. Päästjad kustutasid väikese põleva murulapi.

Lääne-Virumaa

2. juulil kell 15.02 helistati häirekeskusesse ja teatati suitsu täis saunast Haljala vallas Karepa külas. Kohapeal selgus, et saunaahjule oli tuli alla tehtud, kuid pööningult oli hakanud suitsu välja tulema. Päästjad tegid selgeks, et katuse all oli metallkorsten murdunud ja katuse roovi lauad juba mustaks läinud, kuid põlengut ei olnud veel välja arenenud. Omanikul keelati saunaahju edasi kütta ja lasti kohale kutsuda pottsepp.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. juulil kell 19.41 teatati häirekeskusele, et Elva vallas Palamuste külas põleb kõrvalhoone, mille läheduses elumaja ja kõrval küttepuude ning muu puitmaterjali hoiukohad. Päästjate saabudes oli hoone (10x20 m) lausleekides ja suures osas hävinud ning peamine ülesanne oli peatada tule levik ümbrusele. Tulekahju kustutati kell 22.51. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

2. juulil kell 13.46 käisid päästjad Valgas Räni tn vabastamas elektriposti konstruktsioonide vahele kinni jäänud musträstast.

Viljandimaa

2. juulil kell 21.31 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Võlli külas eemaldamas teelt murdunud ja juurtpidi osaliselt maa sisse jäänud kuusepuud.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

02. juulil kell 22.15 teatas pealtnägija, et Juuru alevikus on kaks poissi hoone katusel ning oli mures nende ohutuse pärast. Päästjad püstitasid redeli ning tõid poisid, kes olid kõrgemale läinud vaadet kogema, katuselt turvaliselt alla.

03. juulil kell 8.09 helistati häirekeskusesse, kuna Raplas Rabajärve juurest tuli maapinna seest suitsu. Päästjad tuvastasid, et varasemalt tehtud lõke oli jäetud täielikult kustutamata ning seetõttu suitses ümbritsev turbapinnas. Põlengukoht kasteti veega üle, et tagada edasine ohutus.