Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. juuni 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

19.06 kell 11.46 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Vihuri tänava kortermaja korteris on tunda gaasilõhna. Päästjad mõõtsid toas normist kõrgema metaani kontsentratsiooni, mis oli tõenäoliselt lekkinud gaasiboileri vigase kraani tõttu. Päästjad sulgesid pealevoolukraani ja soovitasid kutsuda tehniku gaasiseadme hooldamiseks.

19.06 kell 12.07 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Rannamäe teel põleb midagi mahajäetud punkris. Kesklinna päästjad sisenesid kohale jõudes maa-alustesse käikudesse ning kustutasid sealse põlema pandud prügi paari ämbri veega. Käigud tuulutati ülerõhuventilaatoriga. Pärast tuulutamist anti sündmuskoht üle MUPO-le, kes jäi tegelema käigu sissepääsu sulgemisega.

Harjumaa

19.06 kell 15.17 said päästjad kutse Viimsi alevikku Mõisa teele, kus hoone lifti olid kinni jäänud kaks last. Pirita päästjad ruttasid kohale ja avasid uksed jõuga. Kuna lift oli korruste vahel kinni, siis ei saanud esialgu lapsi sealt välja tõsta. Siiski õnnestus päästjatel lift tuua korrus allapoole, et seal inimesed turvaliselt välja lasta.

19.06 kell 19.32 sai häirekeskus info, et Maardu linnas Maardu tee lõigul on sõiduauto Nissan sõitnud teelt välja ning lebab kraavis külili. Autojuht viga ei saanud, ent ei pääsenud ise sõidukist välja. Muuga päästjad laskusid kraavi ja aitasid juhi autost välja. Kiirabi vaatas juhi kohapeal üle.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. juunil kell 18.28 käisid päästjad Jõhvi linnas A.H.Tammsaare tänaval üle sõidutee kukkunud puud eemaldamas.

19. juunil kell 18.18 tuli häirekeskusele teade põlevast garaažist Lüganuse vallas Kiviõli linnas Lepa teel. Kahest garaažist tuli musta suitsu, kuid põlemist ei olnud näha, küll aga oli kuulda puidu praksumist. Ruumi lagi jahutati ja ruume tuulutati ning tehti selgeks, et põleng toimub garaaži põranda all. Päästjad avasid põrandakonstruktsioonid ja kella 19.29ks põleng kustutati. Põlengu põhjus jäi selgusetuks.

19. juunil kell 15.25 anti teada suitsust Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Endla tänava garaažide juures. Päästjad kustutasid põlenud väikese lõkke ämbritäie veega.

Lääne-Virumaa

19. juunil kell 22.39 tuli häirekeskusele teade Kadrina vallas Tirbiku külas põldude vahel vanade varemete juurest tulevast mustast suitsust. Hoone ühes nurgas põles puitukse peal sõidukirehv. Põleng kustutati 23.06ks ja hoiti ära tule levik katusekonstruktsioonidesse.

19. juunil kell 21.11 käisid Aasukalda vabatahtlikud päästjad Viru-Nigula vallas Unukse külas eemaldamas teele langenud puud.

19. juunil kell 18.20 käisid Võsu vabatahtlikud eemaldamas teele kukkunud puud Haljala vallas Koljaku külas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

19. juunil kell 22.03 teatati, et Jõgeva linnas Tallinna mnt on mäger autoremondi kanalisse kukkunud. Loom tõsteti kanalist välja, pandi kasti ja temaga jäi edasi tegelema keskkonnaameti spetsialist.

Tartumaa

19. juunil kell 16.33 käisid päästjad Tartus Vabadussillal kolme sõiduautoga juhtunud ahelavariil, kus tagasid tuleohutuse. Ühes autos olnud laps viidi tervisekontrolliks haiglasse.

Valgamaa

19. juunil kell 18.24 said päästjad väljakutse Puka alevikku Tartu mnt, kus murdunud puuoks oli kukkunud teele ja vastu maja vihmaveetorustikku. Päästjad eemaldasid oksa.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid päästesündmusi aset ei leidnud.