Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. juuni 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

17.06 kell 15.12 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Liivalaia tänava viiekordse kortermaja korteris põleb gaasiboiler. Korteri elanikel paluti majast väljuda. Lilleküla päästjad nägid pärale jõudes, et põleng oli juba sumbunud. Päästjad kontrollisid põlengukoha termokaameraga üle, kuid ohtu ei tuvastatud. Samuti ei leitud ka gaasileket. Korteris keerati gaasikraan kinni ning elanikul keelati seadet kasutada, kuni tehnik on seadme üle kontrollinud.

17.06 kell 17.10 said päästjad kutse Lasnamäele Narva maanteele, kust oli tulnud teade lahtistest kanalisatsiooniluukidest keset sõidurada. Lasnamäe päästjad sõitsid kohale, korjasid kaevuluugid kokku ning panid need taas paika.

17.06 kell 17.37 sõitsid päästjad Piritale Kloostrimetsa teele, kust oli tulnud teade üle ujutatud sõiduteest ning kinni jäänud masinast. Pirita päästjad nägid kohapeal, et terve sõidutee oli suure sajuga muutunud läbimatuks. Päästjad andsid olukorrast teada Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametile, kes korraldas antud lõigul liikluse ümbersuunamise. Päästjad vintsisid helistaja auto suurveest välja ja Kloostrimetsa tee Pirita-poolne ots suleti ajutiselt liiklusele. Sündmusega jäi edasi tegelema MUPO.

17.06 kell 18.35 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest trammi ja kiirabiauto vahel Kesklinnas Pärnu maanteel. Õnnetuse tagajärjel lekkis autost vedelikke. Kesklinna päästjad katsid õlireostuse absorbendiga.

17.06 kell 21.05 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Peterburi tee laohoones on tööle rakendunud automaatne tulekahjusignalisatsioon. Kohale kihutasid Lasnamäe päästjad. Selgus, et ATS oli tööle hakanud elektrikilbi juures tehtud tööde tõttu. Nimelt oli isik töötanud elektrikilbi kallal ning saanud teadmata põhjusel elektrilöögi. Selle tagajärjel tekkis tulekahju, mis töötajate poolt kiirelt kustutati. Kiirabi viis tööd teinud isiku haiglasse. Päästjad eemaldasid kilbist voolu ja rikkega jäid edasi tegelema elektrikud.

18.06 kell 00.29 sõitsid päästjad Kesklinna Juurdeveo tänava kahekordse kortermaja juurde, mille ATS süsteem oli tööle hakanud. Samuti oli teataja näinud koridoris suitsu. Kesklinna päästjad nägid, et suits pärineb 1. korruse tehnoruumist, kus põles elektritõukeratas. Põleng likvideeriti kiirelt pulberkustutiga. Seejärel tuulutati ruumid ülerõhuventilaatoriga. Elektritõuks oli teadmata põhjusel tööle hakanud ning selle rattad oli kontrollimatult pöörlema hakanud. Hõõrdumise tõttu läks tõuksi rehv põlema ning eritas suures koguses suitsu tervesse trepikotta. Päästetööde alguses evakueeriti maja elanikud, kuid kella 01.32ks oli oht möödas, ruumid tuulutatud ning inimesed tagasi korteritesse lubatud.

Harjumaa

17.06 kell 15.36 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Ilmastalu külas Tallinn-Narva teel lebab keset maantee haljasala katusel sõiduauto. Teataja oli sõiduki taga sõitnud autojuht, kes nägi, et eesmisel masinal lõhkes rehv, mille tagajärjel auto katusele paiskus. Esimesena olid kohal politsei ja kiirabi, kes nägid autost välja saanud juhti. Autojuht vaadati üle kohapeal. Küll aga olid autos õnnetuse hetkel kaheksa koera. Viis neist saadi esmareageerijate poolt kenasti kätte. Üks tuli katusel lebava auto koerapuurist välja lõigata ja tagastati omanikule. Kaks koera olid ära jooksnud. Päästjad puhastasid sõidutee, keerasid masinal süüte välja ja otsisid kaht minema plaganud koera. Paraku päästjad neid ei leidnud.

17.06 kell 19.27 laekus häirekeskusele teade, et Rae vallas Aaviku külas Tallinn-Tartu teel on toimunud raske liiklusõnnetus veo- ja sõiduauto vahel. Veoki haagisele oli tagant sisse sõitnud elektriauto. Paraku Tesla juht hukkus sündmuskohal. Päästjad tõstsid hüdrauliliste töövahenditega veoki haagise üles ning vintsisid sõiduauto selle alt välja.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. juunil kell 23.37 tuli ATeS häire Jõhvi linna Kaare tänava sotsiaalmajast. Selgus, et ühes toas oli toit kõrbema läinud. Valvur võttis toidu pliidilt ja avas aknad, ohtu enam ei olnud.

17. juunil kell 20.15 helistati häirekeskusesse, et Narva linnas Tallinna maantee kortermajas läks gaasiboiler põlema. Päästjad kontrollisid korteri üle, põlengut enam ei olnud ja gaasileket ka mitte. Kohale kutsuti gaasitehnikud vana gaasiseadet kontrollima.

17. juunil kell 13.42 käisid päästjad Jõhvi linnas Rakvere maanteel toimunud sõiduautode avariipaigas kokku korjamas teele voolanud õlireostust.

17. juunil kell 11.58 tuli päästjatele väljakutse Lüganuse valda Erra alevikku Mõisa teele, kus mahajäetud vana lauda katusel põles kulu ja vanad puitlauad. Põleng likvideeriti 12.50ks.

17. juunil kell 10.27 sõitsid päästjad Toila valda Konju külla, kus maanteel oli veoautost lekkinud mootoriõli. Päästjad katsid osa maanteele voolanud õli absorbendiga ja korjasid reostuse kokku.

Lääne-Virumaa

17. juunil kell 18.16 kutsuti päästjad Tapa linna Hommiku puiesteele, kus teataja sõnul tegi naaber lõket ja ümbruskonnas oli palju suitsu. Selgus, et ühe maja hoovis põletati värskeid oksi. Päästjad palusid lõke kustutada, ohutusnõuded olid kohapeal täidetud.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

17. juunil kella 9.33 ajal said päästjad väljakutse Võrru Väike tn, kus lõkkes põletati prügi – muuhulgas paistis laste ATV rehve ja keredetaile. Keskkonda saastav lõke kustutati, juhtumi asjaolusid selgitab edasi keskkonnaamet. Lõkkes tohib põletada ainult puhast puitu, loodusjäätmeid ja pabermaterjali. Omavalitsus võib kehtestada lõkke põletamisele tiheasustusalal rangemaid piiranguid, selle kohta saab infot omavalitsuse kodulehelt.

Kella 17.30 ajal käisid päästjad Vastseliina alevikus Võidu tn kustutamas järelevalveta jäetud lõket. Päästjad hoiatavad, et iga lõkke süütaja vastutab, et tuli ümbrusele ei leviks ja tuletavad meelde, et selleks tuleb lõket valvata.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

17. juunil kell 16.27 teavitati häirekeskust, et Lääne-Nigula vallas Vidruka külas põleb tee ääres kuivanud puu. Teel põlevat puud kustutama takerdusid päästjad aga tuule tõttu teele kukkunud puu taha ning eemaldasid ka selle. Põlev puu saeti maha ning tüvi kustutati.

Pärnumaa

17. juunil kell 20.22 said päästjad teate põlevast autost. Häädemeeste vallas Uulu külas Laadi tee parklas põles sõiduauto Volvo. Esialgsel teatel oli sõiduki süttimine kuritahtlik ning auto hävis tules täielikult. Päästjad kustutasid põlengu kell 20.45.

Raplamaa

17. juunil kell 13.04 ajal sõitsid päästjad Kohila alevis Paju tänaval juhtunud liiklusõnnetusele. Kohapeal likvideerisid päästjad kahel sõidukil süttimisohu ning eemaldasid teelt avarii tagajärjel sinna pudenenud autojupid. Mõlemad avariis osalenud autojuhid anti kiirabiarstide hoole alla.