Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13. juuni - 14. juuni 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

13.06 kell 13.15 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Paekaare tänava kortermaja trepikojas on tunda suitsu lõhna. Väljakutsele sõitsid Lasnamäe päästjad, kes leidsid kiiresti suitsu allika. Keldris lõigati ketaslõikuriga prusse, millest eraldus mõnel määral suitsu ja tolmu. Päästjad veendusid, et ohtu pole ja olid sündmuselt vabad.

13.06 kell 14.08 sõitsid päästjad Kesklinna Liivalaia tänava kortermaja juurde, mille ühest keldriboksis oli kuulda paukumist. Kuna tegu polnud teataja enda boksiga, siis ei saanud ta ka tolle ust lahti. Tõenäoliselt särtsusid lukustatud keldriboksis lühisesse läinud elektrijuhtmed. Kesklinna päästjad sõitsid kohale, teavitades samal ajal ka elektrikke. Päästjad kontrollisid keldri üle ning elektrikud jäid vigaste juhtmetega edasi tegelema.

Harjumaa

Möödunud ööpäeval Harjumaal suuremaid päästesündmusi aset ei leidnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

13. juunil kell 22.26 käisid päästjad Nõo vallas Meeri külas kustutamas prügilõket. Päästjad juhivad tähelepanu, et lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puitu, taimejäätmeid ja pabermaterjali.

14. juunil kella 7.05 ajal juhtus Tartu vallas Tallinn -Tartu mnt 158. kilomeetril liiklusõnnetus veoki ja põdraga. Kokkupõrkes loom hukkus. Päästjad eemaldasid põdra korjuse teelt, jahimehed viisid looma minema. Veokiga tegeles edasi omanikettevõte.

Võrumaa

13. juunil kella 22.38 ajal kustutasid päästjad Antslas Tsooru mnt ehitusjärgus maja hoovis põleva järelevalveta lõkke. Päästjad juhivad tähelepanu, et lõkke süütaja ülesanne on lõket valvata, lahkudes tuleb lõke hoolikalt kustutada.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

13. juunil kell 18.19 käisid päästjad Kohila vallas Aandu külas kustutamas järelevalveta põlevat lõket. Päästjad juhivad tähelepanu, et lõkke süütaja ülesanne on lõket valvata, lahkudes tuleb lõke hoolikalt kustutada.