Alates 1. juunist reageerivad päästjad uuest Jüri päästekomandost

Sellest laupäevast hakkavad senised Assaku päästjad sündmustele reageerima uuest asukohast – värskest Jüri päästekomando hoonest Jüri alevikus aadressil Talli 4. Sellega seoses kaob Assaku komando, mis vahetab koos asukohaga ka nime – põhja regiooni lisandub Jüri päästekomando. Vana Assaku hoone tagastatakse Rae vallale.

Varasemast komandohoonest ligi kolm korda suuremas kompleksis on päästetehnika garaažid, ruumid tehnika ja varustuse hooldamiseks ja hoiustamiseks, komando õppeklass, ennetus- ja koosolekute ruumid. Häirekellade kõlamisel tagab võimalikult kiire reageerimisaja nutikas ruumiplaneering, kus päästjate puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid on paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnika garaaži kohale.

Põhja päästekeskuse juht Marko Rüü on vastvalminud uue komando üle rõõmus. „Uuel komandol on parem asukoht, päästemeeskond pääseb kiiremini erinevates suundades liikuma ja jõuab seega kiiremini sündmuskohale. Lisaks saame ka paremini motiveeritud päästjad, sest uue hoone töötingimused on peajagu üle eelmise hoone omadest“.

Lisaks komandohoonele ehitatakse kinnistule päästjate jaoks ka treeningtorn ja abihoone. Praegu Assakul paikneva päästekomando töötajaid ootavad kompleksi valmimisel mugavad töötingimused, paremad tehnika ja varustuse hoiustamise võimalused ning kõrgetasemeline keskkond treeninguteks ja väljaõppeks. Komandohoone suurus on 850 m2, abihoone 273 m2 ja treeningtorn 85 m2.

Senine Assaku ning tulevane Jüri päästekomando komandopealik Sergei Savin vana komandohoone üle üleliia nostalgiline ei ole. „Assaku päästekomandost on jäänud palju häid mälestusi, kuid peame liikuma edasi ja olema kaasaegsemad. Uues päästekomandos on päästjatele loodud parimad treening- ja puhkevõimalused, mis tagavad nii päästesündmustel kui ka ennetustööl veelgi kvaliteetsemad tulemused“.

Assaku kutseline päästekomando tegutses Järve teel 1995. aasta detsembrist.

Pidulik avamine toimub suve teises pooles.